Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2009-06-07 16:46
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Ak Hus Halvmaraton, Motion Män
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 1132 Karl Mattsson Klubblös 1:27:47 4:10
2 1154 Markus Pettersson Nybyns IK 1:27:51 0:04 4:11
3 1012 Lars Wikström Luleå Kommun 1:27:52 0:05 4:11
4 1159 Henrik Risberg Hemmingsmarks IF 1:28:53 1:06 4:13
5 1147 Daniel Muotka Pajala IF 1:29:52 2:05 4:16
6 1162 Mikael Ronnle Swerea Mefos IK 1:30:28 2:41 4:18
7 1129 Tomas Larsson Vuollerim SK 1:32:13 4:26 4:23
8 1007 Niklas Lehto Luleå Tekniska Univer 1:32:33 4:46 4:24
9 1127 Jonas Drugge Personalstiftelsen NJ 1:32:44 4:57 4:24
10 1013 Peter Uusitalo Luleå Kommun 1:34:21 6:34 4:29
11 1080 Robert Bengtsson Vattenfall Power Cons 1:35:28 7:41 4:32
12 1104 Tommy Nilsson Bothnia slädhundsklub 1:36:12 8:25 4:34
13 1062 Erik Rutqvist Klubblös 1:36:24 8:37 4:35
14 1097 Oscar Isoz Klubblös 1:36:31 8:44 4:35
15 1035 Patrik Öberg TDC 1:37:03 9:16 4:37
16 1091 Peter Sundkvist Sveriges Radio 1:37:56 10:09 4:39
17 1145 Joakim Bergbom Klubblös 1:38:16 10:29 4:40
18 1045 David Engström F 21 IF 1:38:21 10:34 4:41
19 1156 Benny Mannola Klubblös 1:38:31 10:44 4:41
20 1092 Tommy Nilsson Klubblös 1:38:46 10:59 4:42
21 1066 Vilnis Frishfelds Luleå Tekniska Univer 1:39:37 11:50 4:44
22 1036 Anders J Persson Luleå Tekniska Univer 1:40:04 12:17 4:45
22 1107 Glenn Hall Luleå Kommun 1:40:04 12:17 4:45
24 1089 Johan Zakrisson Tieto Sweden AB 1:40:18 12:31 4:46
25 1119 Per Strand Obbola IK 1:41:24 13:37 4:49
26 1070 Jonas Lundgren Luleå Kommun 1:41:48 14:01 4:50
27 1157 Göran Kellqvist Malmberget AIF 1:42:06 14:19 4:51
28 1128 Linus Boström IFK Arvidsjaur 1:42:10 14:23 4:51
29 1106 Kimmo Erkkilä Luleå Kommun 1:42:14 14:27 4:52
30 1125 Peter Flinkfeldt Personalstiftelsen NJ 1:42:48 15:01 4:53
31 1088 Fredrik Båving Tieto Sweden AB 1:43:00 15:13 4:54
32 1068 Jonas Brobakken F 21 IF 1:43:42 15:55 4:56
33 1146 Lars-Erik Aaro Klubblös 1:43:47 16:00 4:56
34 1108 Henrik Landström Uppsala Löparklubb 1:44:06 16:19 4:57
35 1079 Mats Nordlund Absilion 1:44:15 16:28 4:57
36 1122 Tommy Hansen Ferruform 1:44:32 16:45 4:58
37 1059 Peter Jonsson Klubblös 1:44:35 16:48 4:58
38 1044 Jonny Andersson F 21 IF 1:45:39 17:52 5:01
38 1004 Robert Lundqvist Luleå Tekniska Univer 1:45:39 17:52 5:01
40 1148 Joel Sund Klubblös 1:46:07 18:20 5:03
41 1054 Daniel Niva Klubblös 1:46:09 18:22 5:03
42 1137 Reine Sundkvist Sveriges Radio 1:46:14 18:27 5:03
43 1155 Anders Danielsson Klubblös 1:46:27 18:40 5:04
44 1143 Bo Karlsson Klubblös 1:46:34 18:47 5:04
45 1039 Stefan Persson Talluddens IF 1:46:44 18:57 5:04
46 1140 Ansgar Hahn Klubblös 1:46:47 19:00 5:05
46 1101 Johan Gyllefjord F 21 IF 1:46:47 19:00 5:05
48 1110 Peter Sundén F 21 IF 1:46:51 19:04 5:05
49 1139 Tord Karlsson Överkalix IF 1:47:03 19:16 5:05
50 1073 Anders Mellberg Piteå IF 1:47:08 19:21 5:06
51 1009 Per Bergström Luleå Tekniska Univer 1:47:16 19:29 5:06
52 1160 Pär Wikström Gagsmark IF 1:47:34 19:47 5:07
53 1081 Tomas Nilsson F 21 IF 1:47:35 19:48 5:07
54 1064 Lars-Peter Skogfält Luossavaaraskolan Kir 1:47:42 19:55 5:07
55 1050 Anders Landfors Avans SK 1:47:43 19:56 5:07
56 1105 Leif Nilsson Överkalix IF 1:48:10 20:23 5:09
57 1136 Kjell Tuvemyr Hälsovägledarna 1:48:17 20:30 5:09
58 1153 Kid-Benny Eriksson Vuollerim SK 1:49:38 21:51 5:13
59 1086 Christer Lindholm Tulldata IF 1:50:30 22:43 5:15
60 1124 Marcus Magnusson Ferruform 1:50:36 22:49 5:16
61 1058 Daniel Lindealv F 21 IF 1:51:51 24:04 5:19
62 1099 David Öhman Luleå Alpina 1:51:54 24:07 5:19
63 1149 Lars Drugge Klubblös 1:52:32 24:45 5:21
64 1057 Rickard Nilsson Luleå Kommun 1:52:43 24:56 5:22
65 1005 Peter Simonsson Luleå Tekniska Univer 1:52:46 24:59 5:22
66 1093 Seth Olsson Klubblös 1:52:51 25:04 5:22
67 1060 Urban Nilsson F 21 IF 1:53:52 26:05 5:25
68 1151 Sten Fors Matarengi 1:54:02 26:15 5:25
69 1003 Kjell Persson Team Kjelloneta 1:54:13 26:26 5:26
70 1158 Martin Bröns MAF arkitektskontor A 1:54:42 26:55 5:27
71 1141 Håkan Olovsson Boden SK 1:54:45 26:58 5:27
72 1046 John Eriksson Klubblös 1:54:57 27:10 5:28
73 1077 Bosse Henriksson FC SWECO 1:55:05 27:18 5:28
74 1121 Lennart Johansson Ferruform 1:55:59 28:12 5:31
75 1063 Mikael Öhrvall Öhrvalls Bygg 1:56:09 28:22 5:31
76 1028 Richard Fåhraeus ÅF 1:57:12 29:25 5:34
77 1047 Marcus Johansson Luleå Kommun 1:57:38 29:51 5:36
78 1123 Leif Krantz Ferruform 1:57:44 29:57 5:36
79 1043 Daniel Agnér Klubblös 1:58:23 30:36 5:38
80 1022 Mats Strid Slagnäs IF 1:58:40 30:53 5:39
81 1026 Mats Landin ÅF 1:58:43 30:56 5:39
82 1109 Jonny Fjellner Lycksele kommun 1:58:54 31:07 5:39
83 1087 Jörgen Paulsson Tulldata IF 1:59:20 31:33 5:40
84 1085 Fredrik Kers Absilion 1:59:25 31:38 5:41
85 1002 Greger Nilsson Norrfjärdens IF 1:59:49 32:02 5:42
86 1138 Thorbjörn Enberg Harads 2:00:07 32:20 5:43
87 1118 Börje Olsson Klubblös 2:00:08 32:21 5:43
88 1117 Per Marklund Klubblös 2:00:09 32:22 5:43
89 1075 Bengt Gunnarsson Softcenter 2:01:20 33:33 5:46
90 1031 Benjamin Kelsel Klubblös 2:01:23 33:36 5:46
91 1084 Göran Sandman Klubblös 2:01:41 33:54 5:47
92 1049 Gösta Åhl Boden SK 2:02:23 34:36 5:49
92 1016 Peter Uusitalo Luleå Kommun 2:02:23 34:36 5:49
94 1027 Björn Larsson ÅF 2:02:29 34:42 5:49
95 1135 Anders Snäckerström Klubblös 2:02:45 34:58 5:50
96 1150 Peter Öqvist Lulekamraterna 2:03:52 36:05 5:53
97 1067 Lennart Johansson Klubblös 2:03:54 36:07 5:54
98 1042 Emil Martinsson Klubblös 2:04:22 36:35 5:55
99 1130 Daniel Gullberg Klubblös 2:04:28 36:41 5:55
100 1131 Marcus Gullberg Klubblös 2:04:30 36:43 5:55
101 1082 Fredrik Hedman Klubblös 2:04:39 36:52 5:56
102 1069 Markus Sammeli Klubblös 2:04:40 36:53 5:56
103 1142 Ulf Larsson Kriminalvårdens IF 2:04:50 37:03 5:56
104 1006 Bjarne Bergquist Luleå Tekniska Univer 2:05:02 37:15 5:57
105 1030 Thomas Rief Klubblös 2:05:58 38:11 5:59
106 1116 Kenneth Pekkari Pajala IF 2:08:04 40:17 6:05
107 1111 Erik Ranängen Norrbottens Media 2:09:39 41:52 6:10
108 1134 Simon Bonk Studentidrotten 2:09:50 42:03 6:10
109 1083 Mats Lindell Luleå Tekniska Univer 2:10:57 43:10 6:14
110 1102 Börje Nilsson Klubblös 2:12:34 44:47 6:18
111 1095 Daniel Johansson Klubblös 2:13:09 45:22 6:20
111 1144 Thomas Johansson F 21 IF 2:13:09 45:22 6:20
113 1126 Per-Anders Olofsson Personalstiftelsen NJ 2:20:04 52:17 6:40
114 1114 Anders Wahlqvist Klubblös 2:32:40 1:04:53 7:16
115 1078 Artjom Vassiljev Absilion 2:33:51 1:06:04 7:19
Last modified 2009-06-07 16:46 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.