Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2009-06-07 16:46
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Ferruformmilen, Motion Män
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 2486 Anders Åström Ferruform 38:55 3:53
2 2232 Magnus Enbom Sunderby SK 39:32 0:37 3:57
3 2354 Per Eriksson Vägverket Reg Norr/FF 39:48 0:53 3:58
4 2226 Andreas Palo Luleå 40:44 1:49 4:04
5 2634 Leif Mäkipiha SK Gränsen Hedenäset 41:31 2:36 4:09
6 2632 Stefan Stridsman Sävast AIF 41:40 2:45 4:10
7 2544 Tomas Grönberg Personalstiftelsen NJ 41:44 2:49 4:10
8 2393 Niklas Thun SWECO 41:52 2:57 4:11
9 2536 Sören Isaksson Personalstiftelsen NJ 41:54 2:59 4:11
10 2397 Alexander Forss Norrbottens byggproje 41:55 3:00 4:11
11 2768 Lars Lindgren Klubblös 42:18 3:23 4:13
12 2757 Mika Marjeta Lulekamraternas MLK 42:22 3:27 4:14
13 2683 Jarmo Raaterova Lulepostens IF 42:23 3:28 4:14
14 2539 Fredrik Lernstål Personalstiftelsen NJ 42:28 3:33 4:14
15 2682 Ronald Nilsson Lulekamraterna 42:30 3:35 4:15
16 2686 Emil Alatalo Klubblös 42:37 3:42 4:15
17 2626 Mikael Renström Klubblös 42:38 3:43 4:15
18 2422 Christer Jakobsson Lulekamraternas MLK 42:50 3:55 4:17
18 2650 Juhani Laakkonen SK Gränsen Hedenäset 42:50 3:55 4:17
20 2102 Olof Leden I19 42:55 4:00 4:17
21 2399 Magnus Gunnarfeldt Metria 42:58 4:03 4:17
22 2641 Björn Solvang Klubblös 43:14 4:19 4:19
23 2646 Lars-Olov Haapalahti TEAM SPORTIA LULEÅ 43:17 4:22 4:19
24 2489 Mauri Niva Ferruform 43:18 4:23 4:19
25 2319 Hans Häggström Vattenfall Power Cons 43:21 4:26 4:20
26 2656 Nils Burström OK Vargen Kalix 43:38 4:43 4:21
27 2185 Lars Lindberg Statoil 43:44 4:49 4:22
28 2627 Per-Erik Forsman Klubblös 43:56 5:01 4:23
29 2473 Tomas Sundvall Ferruform 43:57 5:02 4:23
30 2179 Johan Nordqvist Logica AB 43:59 5:04 4:23
31 2379 Mikael Nyström Tieto Sweden AB 44:07 5:12 4:24
32 2382 Gunnar Englund Tieto Sweden AB 44:08 5:13 4:24
33 2046 Anders Drugge Luleå Kommun 44:13 5:18 4:25
34 2565 Fredrik Medelid Liviöjärvi IF 44:19 5:24 4:25
35 2643 Robert Jönsson Vatten & Miljöbyrån 44:23 5:28 4:26
36 2505 Tord Karlsson Ferruform 44:27 5:32 4:26
37 2212 Johan Jansson Avans SK 44:46 5:51 4:28
38 2493 Anders Kitok Ferruform 44:47 5:52 4:28
39 2678 Mateusz Krasun Klubblös 44:53 5:58 4:29
40 2688 Jimmy Landström Norrbottens Kuriren 45:02 6:07 4:30
41 2607 Peter Larsson MEFOS 45:14 6:19 4:31
42 2419 Mattias Espling Klubblös 45:18 6:23 4:31
43 2543 Fredrik Isaksson Personalstiftelsen NJ 45:19 6:24 4:31
44 2467 Per Lundborg Vattenfall IF 45:23 6:28 4:32
45 2734 Manuel Martinez Klubblös 45:27 6:32 4:32
46 2121 Andreas Wallin Metria 45:30 6:35 4:33
47 2177 Peder Sundberg F 21 IF 45:31 6:36 4:33
48 2605 Michael Tiger Vattenfall IF 45:34 6:39 4:33
49 2429 Mattias Lundborg ABB IF 45:48 6:53 4:34
50 2081 Arvid Nyström Luleå Kommun 45:50 6:55 4:35
51 2723 Petter Alapää Klubblös 45:51 6:56 4:35
52 2672 Daniel Lindström Falu IK 45:53 6:58 4:35
53 2206 Stefan Marklund SCA Packaging 45:57 7:02 4:35
54 2038 Peter Wrede Luleå Kommun 45:58 7:03 4:35
55 2529 Mats Olausson Ferruform 45:59 7:04 4:35
56 2526 Bengt Ågren Ferruform 46:04 7:09 4:36
57 2564 Fredrik Bladfors Klubblös 46:05 7:10 4:36
58 2401 Matteus Breimer Rutviks SK 46:16 7:21 4:37
59 2574 Xavier Octario Studentidrotten 46:17 7:22 4:37
60 2699 Fredrik Engström Vattenfall IF 46:22 7:27 4:38
60 2244 Pär Paavola Klubblös 46:22 7:27 4:38
62 2089 Magnus Olofsson Luleå Kommun 46:28 7:33 4:38
63 2104 Ulf Hökfors LLDK 46:29 7:34 4:38
64 2215 Henrik Bucht Norrfjärdens IF 46:34 7:39 4:39
65 2738 Jacob Engström Sunderby SK 46:38 7:43 4:39
66 2516 Andreas Andersson Ferruform 46:46 7:51 4:40
67 2181 Tomas Nutti Klubblös 46:51 7:56 4:41
68 2445 Johan Andersson Brooklyn Tigers 46:53 7:58 4:41
68 2525 Anders Johansson Ferruform 46:53 7:58 4:41
70 2475 Thomas Mikko Ferruform 46:56 8:01 4:41
71 2731 Kennet Larsson Vittjärvs Ik 47:05 8:10 4:42
72 2670 Adam Hemmingsson Klubblös 47:11 8:16 4:43
73 2691 Patrik Stenberg Lulepolisen 47:23 8:28 4:44
74 2535 Agne Johansson Personalstiftelsen NJ 47:26 8:31 4:44
75 2753 Kent Alexandersson Boden SK 47:29 8:34 4:44
76 2444 Håkan Norlén Jokkmokks SK 47:33 8:38 4:45
76 2389 Martin Breimer Rutviks SK 47:33 8:38 4:45
76 2601 Mats Gustafsson Ersnäs IF 47:33 8:38 4:45
79 2364 Magnus Zakrisson Tulldata IF 47:34 8:39 4:45
80 2188 Magnus Ersson Klubblös 47:35 8:40 4:45
81 2716 Tord Öhman TAIF 47:42 8:47 4:46
82 2725 Jonas Majala Klubblös 47:45 8:50 4:46
83 2008 Erik Lovén Luleå Tekniska Univer 47:46 8:51 4:46
84 2521 Roger Björklund Ferruform 47:47 8:52 4:46
85 2628 Tom Andersson Älvsby IF 47:50 8:55 4:47
86 2554 Lars Nordsten Personalstiftelsen NJ 48:00 9:05 4:48
87 2372 Edward Easterling NCC 48:01 9:06 4:48
88 2653 Stefan Stare Jokkmokks SK 48:02 9:07 4:48
89 2714 Henrik Pantzare Klubblös 48:08 9:13 4:48
90 2635 Eskil Franzén Berendsen Textil Serv 48:10 9:15 4:49
91 2581 Johan Lundström Klubblös 48:12 9:17 4:49
92 2694 Anders Forsling Klubblös 48:13 9:18 4:49
93 2737 Alexander Ståhl Klubblös 48:17 9:22 4:49
94 2681 Roger Nilsson Vattenfall IF 48:19 9:24 4:49
95 2346 Jesper Hågstrand Neava 48:20 9:25 4:50
96 2035 Göran Hedberg Luleå Kommun 48:21 9:26 4:50
97 2386 Ronny Degerman SCA Packaging 48:33 9:38 4:51
98 2593 Nicklas Thorén Genesis-IT 48:35 9:40 4:51
99 2362 Pär Töyrä NCC 48:37 9:42 4:51
100 2614 Mattias Kenttä Plannja Basket 48:38 9:43 4:51
101 2695 Jonas Kulju Pajala IF 48:40 9:45 4:52
101 2582 Mattias Hahlin Studentidrotten 48:40 9:45 4:52
101 2437 Andreas Johansson Luleå Kommun 48:40 9:45 4:52
101 2538 Hans Bodin Personalstiftelsen NJ 48:40 9:45 4:52
105 2295 Magnus Wemmenhag FC SWECO 48:42 9:47 4:52
106 2257 David Nilsson Logica AB 48:54 9:59 4:53
106 2763 Sonny Nordlund Klubblös 48:54 9:59 4:53
106 2334 Ingvar Lindström Ursviken 48:54 9:59 4:53
109 2490 Simon Mattsson Ferruform 48:57 10:02 4:53
110 2261 Lars Näsman Klubblös 48:58 10:03 4:53
110 2496 Jörgen Krutrök Ferruform 48:58 10:03 4:53
110 2174 Mattias Sturk HemmaGastronomi 48:58 10:03 4:53
113 2363 Johan Nordberg Tulldata IF 48:59 10:04 4:53
114 2423 Gustav Jansson Luleå Tekniska Univer 49:01 10:06 4:54
115 2542 Daniel Sundström Personalstiftelsen NJ 49:02 10:07 4:54
116 2453 Robert Karlsson Exait IF 49:08 10:13 4:54
117 2598 Jan Axel Sundin Luleå Kommun 49:16 10:21 4:55
118 2606 Bengt Dahlblom Lulekamraterna 49:19 10:24 4:55
119 2465 Mikael Wahlberg Klubblös 49:22 10:27 4:56
120 2306 Jesper Lindberg Beijer Byggmaterial A 49:24 10:29 4:56
121 2339 Leif Bergström Tryck i Norrbotten AB 49:29 10:34 4:56
122 2507 Joakim Johansson Ferruform 49:35 10:40 4:57
123 2270 Håkan Stridfeldt Skanska IF 49:41 10:46 4:58
124 2595 Anders Moritz Nattavaaraby SK 49:43 10:48 4:58
125 2213 Robert Segerlund Avans SK 49:49 10:54 4:58
126 2596 Martin Gard IFK Luleå 49:50 10:55 4:59
127 2619 Gunnar Eriksson Luleå Tekniska Univer 49:51 10:56 4:59
128 2533 Fredrik Larsson Personalstiftelsen NJ 49:53 10:58 4:59
129 2644 Stefan Aho F 21 IF 49:55 11:00 4:59
129 2452 Tomas Pettersson Logica AB 49:55 11:00 4:59
129 2698 Stefan Candefjord Luleå Tekniska Univer 49:55 11:00 4:59
132 2214 Jim Niemi Sunderby SK 49:57 11:02 4:59
132 2705 Anders Nareus Klubblös 49:57 11:02 4:59
134 2508 Rickard Hansson Ferruform 49:59 11:04 4:59
135 2392 Andreas Ohlsson Klubblös 50:00 11:05 5:00
136 2195 Björn Olsson Siemens Financial Ser 50:01 11:06 5:00
137 2356 Marcus Larsson Vägverket Reg Norr/FF 50:08 11:13 5:00
138 2534 Johannes Norberg Personalstiftelsen NJ 50:10 11:15 5:01
138 2510 Jens Kyrö Ferruform 50:10 11:15 5:01
138 2573 Mathias Malmström Klubblös 50:10 11:15 5:01
141 2023 Andreas Wanhainen Nordiska Bil IF 50:12 11:17 5:01
142 2612 Peder Wikström F 21 IF 50:16 11:21 5:01
143 2586 Jan Granström Luleå Tekniska Univer 50:17 11:22 5:01
144 2648 P-A Köhler Personalstiftelsen NJ 50:18 11:23 5:01
145 2252 Mathias Lind Luleå Kommun 50:20 11:25 5:02
146 2076 Claes Johansson Luleå Kommun 50:26 11:31 5:02
147 2548 Daniel Sundqvist Personalstiftelsen NJ 50:28 11:33 5:02
148 2639 Jan Eriksson F 21 IF 50:29 11:34 5:02
149 2345 Benny Stenlund Neava 50:35 11:40 5:03
150 2520 Stefan Björklund Ferruform 50:36 11:41 5:03
151 2727 Lars Eriksson Luleå Kommun 50:39 11:44 5:03
152 2732 Kent Eneris Klubblös 50:41 11:46 5:04
153 2546 Jakob Hellman Personalstiftelsen NJ 50:44 11:49 5:04
154 2387 Roger Nilsson Klubblös 50:46 11:51 5:04
155 2655 Johan Marklund F 21 IF 50:47 11:52 5:04
156 2027 Wille Forsman Nordiska Bil IF 50:48 11:53 5:04
157 2286 Mats-Ola Moritz Cap Gemini 50:50 11:55 5:05
157 2347 Anders Lundström Vägverket Reg Norr/FF 50:50 11:55 5:05
159 2631 Hilding Mikaelsson Skellefteå IF 50:53 11:58 5:05
159 2708 Rainer Roova NORRLANDSTÅG LULEÅ 50:53 11:58 5:05
161 2167 Roger Öström Optimation AB 50:55 12:00 5:05
162 2285 Mikael Aybar Cap Gemini 51:05 12:10 5:06
163 2668 Carl-Johan Edström Klubblös 51:15 12:20 5:07
164 2278 Simon Eriksson Norran 51:20 12:25 5:08
164 2460 Bernt Granbacke Luleå Tekniska Univer 51:20 12:25 5:08
166 2030 Anders Berglund Luleå Tekniska Univer 51:22 12:27 5:08
167 2458 Olof Norberg Klubblös 51:23 12:28 5:08
168 2280 Kjell Åke Lahti Sattajärvi IF 51:34 12:39 5:09
169 2555 Robert Engelmark Personalstiftelsen NJ 51:36 12:41 5:09
170 2747 Stefan Larsson Rävdun SK 51:37 12:42 5:09
171 2414 Anders Thorell Lulepostens IF 51:38 12:43 5:09
172 2617 Joakim Sehlberg Klubblös 51:39 12:44 5:09
173 2194 Anders Conradsson Siemens Financial Ser 51:41 12:46 5:10
174 2730 Lars Liljenfeldt Klubblös 51:45 12:50 5:10
175 2755 Alexander Cavén Riviera Friidrott 51:48 12:53 5:10
176 2171 Joakim Wallbing Optimation AB 51:49 12:54 5:10
177 2077 Bengt Eliasson Luleå Kommun 51:51 12:56 5:11
178 2575 Pontus Filipsson Klubblös 51:57 13:02 5:11
179 2273 Tommy Töyrä Luleå Kommun 52:02 13:07 5:12
179 2629 Mauro Lopez Lulekamraterna 52:02 13:07 5:12
181 2431 Kjell Mikko Luleå Kommun 52:05 13:10 5:12
182 2624 Mattias Sundkvist Klubblös 52:06 13:11 5:12
183 2159 Thomas Gustafsson Luleå Tekniska Univer 52:10 13:15 5:13
184 2186 Benny Vågelind Klubblös 52:12 13:17 5:13
185 2138 Daniel Löfgren Klubblös 52:13 13:18 5:13
186 2374 Lars Nordström Tulldata IF 52:15 13:20 5:13
187 2342 Roger Lundqvist Luleå Kommun 52:16 13:21 5:13
188 2120 Gunnar Boudin Luleå Kommun 52:22 13:27 5:14
189 2328 Göran Lindbäck Luleå 52:23 13:28 5:14
189 2669 Mikael Engman Klubblös 52:23 13:28 5:14
189 2696 Jan Eriksson Lulekamraterna 52:23 13:28 5:14
192 2578 Emil Holmgren Studentidrotten 52:25 13:30 5:14
192 2735 David Thomtén Luleå Hockey 52:25 13:30 5:14
194 2378 Jonas Thorell Tieto Sweden AB 52:30 13:35 5:15
195 2766 Anders Strömbäck OK Vargen Kalix 52:34 13:39 5:15
196 2128 Stefan Södersten Gammelstads IF 52:36 13:41 5:15
197 2297 Henrik Lövdahl FC SWECO 52:38 13:43 5:15
198 2269 Erik Gustafsson Skanska IF 52:49 13:54 5:16
199 2537 Robert Zolland Personalstiftelsen NJ 52:50 13:55 5:17
200 2365 Peter Åhman Tulldata IF 52:56 14:01 5:17
201 2409 Lars-Åke Ekervhén MEFOS 52:57 14:02 5:17
202 2237 Björn Gällman Gladan BK 52:59 14:04 5:17
203 2118 Hans Engström Luleå Kommun 53:00 14:05 5:18
204 2587 Jörgen Pikkarainen Sunderby SK 53:04 14:09 5:18
204 2717 Sune Sundquist Klubblös 53:04 14:09 5:18
206 2760 Anders Fredriksson Klubblös 53:05 14:10 5:18
207 2518 Anders Berglund Ferruform 53:06 14:11 5:18
208 2218 Björn Eriksson Klubblös 53:07 14:12 5:18
209 2200 Jonatan Fåhraeus Gladan BK 53:09 14:14 5:18
209 2271 Jan Forsmark Fiskegubbarna 53:09 14:14 5:18
211 2584 Håkan Zetterström SEB Fritid 53:10 14:15 5:19
212 2090 Håkan Johansson Hirvijärvi IF 53:11 14:16 5:19
213 2557 Thomas Engberg Personalstiftelsen NJ 53:13 14:18 5:19
213 2210 Johan Rönnbäck Nordprojektering VVS 53:13 14:18 5:19
215 2169 Erik Berg Optimation AB 53:15 14:20 5:19
215 2645 Håkan Fredriksson Luleå Tekniska Univer 53:15 14:20 5:19
217 2552 Per-Ola Wennberg Personalstiftelsen NJ 53:19 14:24 5:19
218 2692 Göran Renström Skellefteå AIK 53:24 14:29 5:20
218 2476 Anders Bäckström Ferruform 53:24 14:29 5:20
220 2407 Johan Ljungberg Klubblös 53:25 14:30 5:20
221 2331 Dan Andersson Proffice 53:33 14:38 5:21
222 2478 Morgan Larsson Ferruform 53:34 14:39 5:21
222 2050 John Näslund Luleå Tekniska Univer 53:34 14:39 5:21
224 2330 Johnny Olsson Proffice 53:38 14:43 5:21
225 2530 Jan-Olov Vesterberg Ferruform 53:41 14:46 5:22
226 2562 Leif Sjölund Personalstiftelsen NJ 53:45 14:50 5:22
227 2262 Craig Phillips Klubblös 53:46 14:51 5:22
228 2307 Erik Johansson Beijer Byggmaterial A 53:47 14:52 5:22
229 2315 Martin Gerdin Vattenfall Power Cons 53:48 14:53 5:22
230 2647 Stig Lövbrand TEAM SPORTIA LULEÅ 53:52 14:57 5:23
231 2093 Mikael Sundvall Luleå Kommun 53:54 14:59 5:23
232 2168 Tomas Eriksson Optimation AB 54:01 15:06 5:24
233 2577 Patrik Nordeman Studentidrotten 54:05 15:10 5:24
234 2527 Fredrik Isaksson Ferruform 54:06 15:11 5:24
235 2769 Robert Sundberg Klubblös 54:08 15:13 5:24
236 2010 Per Vedin Klubblös 54:15 15:20 5:25
237 2259 Jan-Erik Emanuelsson Logica AB 54:19 15:24 5:25
238 2147 Hans Larsson Luleå Kommun 54:21 15:26 5:26
239 2610 Tomas Taavo Reklamtrion 54:32 15:37 5:27
240 2640 John Meiling Luleå Tekniska Univer 54:33 15:38 5:27
241 2143 Patrick Ryan Luleå Kommun 54:35 15:40 5:27
242 2091 Jörgen Rutqvist Luleå Kommun 54:37 15:42 5:27
242 2427 Erik Holmstedt Klubblös 54:37 15:42 5:27
244 2243 Johan Paavola Klubblös 54:39 15:44 5:27
245 2321 August Sandqvist Vattenfall Power Cons 54:40 15:45 5:28
246 2633 Åke Saloniemi SK Gränsen Hedenäset 54:44 15:49 5:28
246 2464 Leif Grankvist Hummerstigens Atletkl 54:44 15:49 5:28
248 2333 Erik Norberg SK Järven 54:45 15:50 5:28
249 2611 Kenneth Eriksson F 21 IF 54:50 15:55 5:29
250 2666 Krister Lundström Ersnäs IF 55:11 16:16 5:31
251 2616 Hans Molander Klubblös 55:16 16:21 5:31
252 2482 Magnus Niemi Ferruform 55:20 16:25 5:32
253 2312 Anders Öberg Börje Olssons kondito 55:23 16:28 5:32
254 2709 Anders Sandle Norrbottens Idrottsfö 55:24 16:29 5:32
255 2249 Jerry Öhman Luleå Kommun 55:26 16:31 5:32
256 2122 Jens Moestam Metria 55:30 16:35 5:33
257 2388 Andreas Palo Klubblös 55:31 16:36 5:33
258 2450 Kenneth Engström Luleå Kommun 55:39 16:44 5:33
259 2630 Greger Holmgren Luleå Kommun 55:40 16:45 5:34
260 2585 Ulf Ohlsson F 21 IF 55:41 16:46 5:34
260 2170 Urban Holmdahl Optimation AB 55:41 16:46 5:34
262 2502 Jörgen Lahti Ferruform 55:43 16:48 5:34
263 2514 Peter Karlsson Ferruform 55:53 16:58 5:35
264 2266 Börje Sandström Lulepostens IF 55:55 17:00 5:35
265 2073 Mats Bergström Luleå Kommun 56:12 17:17 5:37
266 2158 Dan Karlsson Luleå Kommun 56:17 17:22 5:37
267 2024 Stefan Magnusson Nordiska Bil IF 56:18 17:23 5:37
267 2187 Arvid Vågelind Klubblös 56:18 17:23 5:37
269 2115 Daniel Sundberg Luftfartsverket Luleå 56:20 17:25 5:38
270 2707 Peter Öhlund Notvikens IK 56:26 17:31 5:38
271 2391 Henrik Mäkitaavola Vattenfall IF 56:33 17:38 5:39
272 2622 Per Thyni Friginor 56:34 17:39 5:39
273 2739 Mats Lindgren Sunderby SK 56:37 17:42 5:39
274 2051 Samo Grasic Luleå Tekniska Univer 56:39 17:44 5:39
275 2722 Erik Johansson Klubblös 56:42 17:47 5:40
276 2590 Mikael Hackström TEAM SPORTIA LULEÅ 56:43 17:48 5:40
276 2191 Per Johansson Banverket 56:43 17:48 5:40
278 2336 Lennart Flygare Gammelstads Basketbol 56:45 17:50 5:40
279 2253 Kjell Pettersson Luleå Kommun 56:46 17:51 5:40
280 2296 Joakim Häggroth FC SWECO 56:53 17:58 5:41
281 2238 Kent Andersson I19 56:55 18:00 5:41
282 2084 Anders Nilsson ÅF 56:58 18:03 5:41
282 2762 Tobias Lundberg Klubblös 56:58 18:03 5:41
284 2673 Johan Tranborg Föreningen Studentidr 56:59 18:04 5:41
285 2566 Conny Johansson F 21 IF 57:00 18:05 5:42
286 2192 Erik Levin F 21 IF 57:01 18:06 5:42
287 2556 Jan Lundqvist Personalstiftelsen NJ 57:05 18:10 5:42
288 2012 Christian Johansson Luleå Tekniska Univer 57:09 18:14 5:42
289 2679 Andre Wallin Klubblös 57:11 18:16 5:43
290 2613 Marco Bertoni Luleå Tekniska Univer 57:14 18:19 5:43
291 2588 Mattias Wennström Ferruform 57:23 18:28 5:44
292 2684 Sebastian Nilsson Gammelstads Basketbol 57:24 18:29 5:44
292 2651 Patrik Ström Klubblös 57:24 18:29 5:44
294 2201 Krister Wikström Luleå Kommun 57:25 18:30 5:44
295 2002 Erik Elfgren Luleå Tekniska Univer 57:34 18:39 5:45
296 2637 Ingemar Andersson Luleå Tekniska Univer 57:38 18:43 5:45
297 2146 Joakim Larsson Luleå Kommun 57:43 18:48 5:46
298 2088 Håkan Gustavsson Luleå Tekniska Univer 57:47 18:52 5:46
299 2767 Lennart Larsson OK Vargen Kalix 57:48 18:53 5:46
300 2260 Mats Cullberg Logica AB 57:49 18:54 5:46
301 2371 Lars Andersson NCC 57:52 18:57 5:47
302 2341 Urban Nilsson AB Berggren & Bergman 57:56 19:01 5:47
303 2599 Ulf Åkeblom Klubblös 58:03 19:08 5:48
304 2180 Roger Hansson Luleå Kommun 58:06 19:11 5:48
305 2652 Andreas Ericson Sannaheds IF 58:13 19:18 5:49
306 2157 Per Kinnunen Klubblös 58:14 19:19 5:49
307 2618 Ingemar Friberg Luleå Tekniska Univer 58:15 19:20 5:49
308 2690 Kim Niemi Roger Niemi Bil AB 58:19 19:24 5:49
309 2491 Ulf Westerberg Ferruform 58:27 19:32 5:50
310 2368 Fredrik Hjälmsson NCC 58:30 19:35 5:51
311 2134 Peter Nyström Luleå Kommun 58:32 19:37 5:51
312 2417 Niclas Gåhlin Klubblös 58:34 19:39 5:51
313 2264 Roger Johansson Rejlers IF 58:39 19:44 5:51
314 2498 Roger Jonsson Ferruform 58:52 19:57 5:53
315 2370 Johan Narinen-Selberg NCC 58:53 19:58 5:53
316 2711 Jimmy Bäckström Storfors SK 59:00 20:05 5:54
317 2609 Said Hassan F 21 IF 59:02 20:07 5:54
317 2758 Folke Bergman PEAB Sverige 59:02 20:07 5:54
319 2301 Anton Wiksten FC SWECO 59:03 20:08 5:54
320 2569 Bertil Pålsson Luleå Tekniska Univer 59:06 20:11 5:54
321 2402 Rolf Westerberg BDX Företagen AB 59:07 20:12 5:54
322 2469 Ludvig Engström Luleå Pingisförening 59:08 20:13 5:54
323 2176 Clas-Göran Stenberg Klubblös 59:11 20:16 5:55
324 2436 Michel Cervantes Vattenfall Power Cons 59:12 20:17 5:55
325 2101 Per Erskjäns F 21 IF 59:15 20:20 5:55
326 2381 Magnus Hedberg Tieto Sweden AB 59:18 20:23 5:55
327 2207 Stefan Olsson Nordprojektering VVS 59:34 20:39 5:57
328 2240 Mikael Leino Klubblös 59:45 20:50 5:58
328 2667 Robert Johansson Bravida 59:45 20:50 5:58
330 2764 Karl Lindmark Klubblös 1:00:02 21:07 6:00
330 2602 Rickard Engström Ersnäs IF 1:00:02 21:07 6:00
330 2532 Matti Rimpisalo Ferruform 1:00:02 21:07 6:00
333 2415 Roger Johansson Örarnas herrklubb 1:00:17 21:22 6:01
333 2603 Björn Samuelsson Ersnäs IF 1:00:17 21:22 6:01
335 2457 Loring Söderberg MAX 1:00:19 21:24 6:01
336 2033 Owe Sammuli Nordiska Bil IF 1:00:20 21:25 6:02
336 2594 Dan Hallberg LKAB Fritid 1:00:20 21:25 6:02
338 2376 Roger Eriksson Tulldata IF 1:00:21 21:26 6:02
339 2220 Leif Pekkari IFK Tärendö 1:00:25 21:30 6:02
340 2373 Gunnar Andersson NCC 1:00:36 21:41 6:03
341 2042 Herbert Tjärnlund Luleå Kommun 1:00:37 21:42 6:03
342 2744 Olov Granström Älvsby IF 1:00:46 21:51 6:04
343 2517 Jonas Marklund Ferruform 1:00:57 22:02 6:05
344 2751 Mats Franzen Ferruform 1:01:03 22:08 6:06
345 2412 Åke Wännström Arjeplogs SK 1:01:06 22:11 6:06
346 2659 Hugo Quisbert Luleå Tekniska Univer 1:01:18 22:23 6:07
347 2553 Åke Eriksson Klubblös 1:01:21 22:26 6:08
348 2523 Thomas Holmbom Ferruform 1:01:26 22:31 6:08
349 2600 Tomas Nilsson Klubblös 1:01:36 22:41 6:09
350 2741 Hans Andersson Rosvik IK 1:01:37 22:42 6:09
351 2743 Abel Andersson Rosvik IK 1:01:45 22:50 6:10
352 2189 Ulf Karlander Klubblös 1:01:48 22:53 6:10
353 2099 Peter Fjällström TDC 1:01:49 22:54 6:10
354 2001 Lars Laitila Luleå Tekniska Univer 1:01:50 22:55 6:11
355 2018 Kalevi Hyyppä Luleå Tekniska Univer 1:02:04 23:09 6:12
356 2265 Bengt Rönnqvist Rejlers IF 1:02:16 23:21 6:13
357 2468 Patrik Haapasaari PEAB Sverige 1:02:30 23:35 6:15
358 2390 Tommy Strand Telia IF 1:02:36 23:41 6:15
359 2274 Urban Larsson Luleå Kommun 1:02:38 23:43 6:15
360 2563 Elfrid Björnfot Personalstiftelsen NJ 1:02:52 23:57 6:17
361 2197 Lars Burström Sunderby SK 1:03:00 24:05 6:18
362 2036 Sture Jenslid Luleå Kommun 1:03:02 24:07 6:18
363 2144 Håkan Öhlund smurfitkappa 1:03:03 24:08 6:18
364 2459 Fredrik Lind Björns IF 1:03:08 24:13 6:18
365 2007 Fredrik Johansson Luleå Tekniska Univer 1:03:24 24:29 6:20
366 2665 Stefan Kämpeberg Bravida 1:03:35 24:40 6:21
367 2748 Gunnar Lindström OK Renen 1:03:36 24:41 6:21
368 2225 Björn Källström Lulepostens IF 1:03:37 24:42 6:21
369 2017 Jarkko Erikshammar Luleå Tekniska Univer 1:03:48 24:53 6:22
369 2263 Stefan Lundkvist Logica AB 1:03:48 24:53 6:22
371 2685 Stellan Burström Klubblös 1:03:55 25:00 6:23
372 2451 David Jones Brooklyn Tigers 1:03:56 25:01 6:23
373 2360 Norbert Vegh Absilion 1:04:09 25:14 6:24
373 2351 Håkan Wiss Vägverket Reg Norr/FF 1:04:09 25:14 6:24
375 2770 Bergbom Per LULE-BILD 1:04:15 25:20 6:25
376 2702 Sten Kallioniemi Klubblös 1:04:16 25:21 6:25
377 2020 Michael Nilsson Luleå Tekniska Univer 1:04:17 25:22 6:25
378 2638 Svante Edzén Luleå Tekniska Univer 1:04:18 25:23 6:25
379 2303 Anders Nordström Råneå 1:04:23 25:28 6:26
380 2302 Christer Olofsson FC SWECO 1:04:30 25:35 6:27
381 2687 Åke Lindstedt Klubblös 1:04:34 25:39 6:27
381 2294 Jukka Faarinen FC SWECO 1:04:34 25:39 6:27
383 2671 Jan-Åke Forsberg Klubblös 1:04:52 25:57 6:29
384 2658 Ulf Lindgren IK Star 1:05:00 26:05 6:30
385 2098 Matti Wikström TDC 1:05:01 26:06 6:30
386 2267 Henrik Lindmark Klubblös 1:05:04 26:09 6:30
387 2245 David Ahlbäck Klubblös 1:05:09 26:14 6:30
388 2222 Håkan Engström Lulepostens IF 1:05:19 26:24 6:31
389 2761 Rickard Stenberg Klubblös 1:05:20 26:25 6:32
390 2591 Patrik Stoltz Gammelstads IF 1:05:27 26:32 6:32
391 2275 Une Jonsson Norran 1:05:28 26:33 6:32
392 2066 Peter Törlind Luleå Tekniska Univer 1:05:30 26:35 6:33
393 2463 Staffan Lind Björns IF 1:05:41 26:46 6:34
394 2227 Henrik Tullberg Team HBES 1:05:54 26:59 6:35
394 2287 Pär Nordström Cap Gemini 1:05:54 26:59 6:35
394 2293 Tobias Persson FC SWECO 1:05:54 26:59 6:35
397 2661 Mats Jonsson Reklamtrion 1:06:00 27:05 6:36
398 2230 Stefan Holmblad LKAB Fritid 1:06:05 27:10 6:36
399 2190 Göran Lindberg Banverket 1:06:11 27:16 6:37
400 2079 Martin LIndberg Klubblös 1:06:15 27:20 6:37
401 2160 Fredrik Sandberg Team York 1:06:21 27:26 6:38
401 2161 Göran Hylander Team York 1:06:21 27:26 6:38
403 2712 Erkki Haarala Klubblös 1:06:34 27:39 6:39
404 2660 Mats Nyberg Reklamtrion 1:06:56 28:01 6:41
405 2545 Jonas Granberg Personalstiftelsen NJ 1:06:58 28:03 6:41
406 2182 Chile M Ogbonna Luleå Kommun 1:06:59 28:04 6:41
407 2549 Mikael Krutrök Personalstiftelsen NJ 1:07:03 28:08 6:42
408 2028 Jan Sandberg Klubblös 1:07:10 28:15 6:43
409 2332 Anton Wallbing Klubblös 1:07:20 28:25 6:44
410 2034 Lennart Gustafsson Nordiska Bil IF 1:07:21 28:26 6:44
411 2718 Magnus Kvickström Jokkmokks ISLK 1:07:24 28:29 6:44
412 2411 Curt Björklund Luleå LDK 1:07:37 28:42 6:45
413 2488 Johan Lindmark Ferruform 1:08:27 29:32 6:50
414 2570 Erik Bergström Klubblös 1:08:46 29:51 6:52
415 2153 Kjell Isaksson Klubblös 1:09:01 30:06 6:54
416 2242 Mikael Hedlund Klubblös 1:09:07 30:12 6:54
417 2233 Leif Säfström Luleå Kommun 1:09:20 30:25 6:56
418 2720 Simon Selberg Team HBES 1:09:32 30:37 6:57
419 2219 Stefan Modig Örarnas herrklubb 1:09:44 30:49 6:58
420 2568 Stefan Lund Klubblös 1:09:57 31:02 6:59
421 2736 Björn Kalander Klubblös 1:10:04 31:09 7:00
422 2022 Lars Wanhainen Nordiska Bil IF 1:10:14 31:19 7:01
423 2492 Johan Eriksson Ferruform 1:10:18 31:23 7:01
424 2041 Hans Sjöberg Luleå Kommun 1:10:33 31:38 7:03
425 2385 Per Hellström Team HBES 1:10:53 31:58 7:05
426 2474 Jonny Björnfot Ferruform 1:11:02 32:07 7:06
427 2231 Lars Persson Klubblös 1:11:06 32:11 7:06
428 2765 David Johansson Klubblös 1:11:10 32:15 7:07
429 2272 Göran Arvidsson Klubblös 1:11:39 32:44 7:09
430 2268 Rikard Nilsson Klubblös 1:11:50 32:55 7:11
431 2162 Anders Thun Team York 1:11:57 33:02 7:11
432 2662 PETER BRUNDIN Klubblös 1:12:52 33:57 7:17
433 2148 Åke Selinder Luleå Kommun 1:12:57 34:02 7:17
434 2726 Stig Ågren Kiruna LDK 1:13:11 34:16 7:19
435 2026 Kauko Nurmi Nordiska Bil IF 1:14:07 35:12 7:24
436 2504 Petri Larsson Ferruform 1:14:38 35:43 7:27
437 2501 Christer Karlsson Ferruform 1:14:40 35:45 7:28
438 2224 Fredrik Ödahl Klubblös 1:14:52 35:57 7:29
439 2531 Jan-Olov Pedersen Ferruform 1:15:33 36:38 7:33
440 2479 Patrik Drugge Ferruform 1:15:54 36:59 7:35
440 2625 Tapani Juntunen Ferruform 1:15:54 36:59 7:35
442 2062 Magnus Larsson Luleå Kommun 1:16:33 37:38 7:39
443 2512 Martti Jokelainen Ferruform 1:16:51 37:56 7:41
444 2589 Kurt Johansson Ferruform 1:17:31 38:36 7:45
445 2256 Tomas Wallbing Logica AB 1:18:05 39:10 7:48
446 2703 Bernt Gustafsson Luleå Kommun 1:20:26 41:31 8:02
447 2172 Jan Nyström Optimation AB 1:20:36 41:41 8:03
447 2164 Stefan Rönnbäck Optimation AB 1:20:36 41:41 8:03
447 2166 Peter Lingman Optimation AB 1:20:36 41:41 8:03
450 2205 Bengt Lindblom Klubblös 1:20:47 41:52 8:04
451 2719 Martin Nyträsk Team HBES 1:21:49 42:54 8:10
452 2054 Björn Välitalo Klubblös 1:24:02 45:07 8:24
453 2361 Bengt Månsson NCC 1:24:19 45:24 8:25
454 2513 Pekka Oksanen Ferruform 1:26:09 47:14 8:36
455 2515 Roland Landström Ferruform 1:26:13 47:18 8:37
456 2485 Robert Nuuksujärvi Ferruform 1:27:27 48:32 8:44
457 2621 Pelle Forsberg F 21 IF 1:27:31 48:36 8:45
458 2228 Stefan Larsson Gammelstads IF 1:28:00 49:05 8:48
459 2676 Nicklas Fransson Ferruform 1:29:41 50:46 8:58
460 2477 Mikael Juntti Ferruform 1:30:16 51:21 9:01
461 2481 Ulf Gyllefjord Ferruform 1:30:20 51:25 9:02
462 2483 Anders Jacobsson Ferruform 1:33:14 54:19 9:19
463 2506 B-E Elfmark Ferruform 1:33:15 54:20 9:19
464 2314 Bengt-Göran Gustavson Vattenfall Power Cons 1:33:17 54:22 9:19
465 2322 Daniel Litström Vattenfall Power Cons 1:33:19 54:24 9:19
466 2528 Tage Backeblad Ferruform 1:38:48 59:53 9:52
467 2495 Jonas Damm Ferruform 1:38:49 59:54 9:52
468 2292 Mikael Nordebo Luleå Kommun 1:40:02 1:01:07 10:00
469 2615 Eduardo Carrazana Plannja Basket 1:47:42 1:08:47 10:46
Last modified 2009-06-07 16:46 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.