Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2008-05-20 09:31
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Ferruformmilen, Motion Dam
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 2508 Marie Claeson Sunderby SK 44:03 4:24
2 2324 Johanna Nilsson Luleå Kommun 44:42 0:39 4:28
3 2434 Linda Eriksson Storfors AIK 44:53 0:50 4:29
4 2256 Christina Ruuth Persö SK 45:08 1:05 4:30
5 2452 Marika Stålnacke Luleå fif 45:58 1:55 4:35
6 2048 Jeanette Nilsson Luleå Kommun 46:00 1:57 4:36
7 2577 Stina Pettersson Vattenfall IF 47:15 3:12 4:43
8 2197 Lena Torgerstad Vägverket Reg Norr/FF 48:07 4:04 4:48
9 2035 Linda Lundberg Luleå Kommun 48:25 4:22 4:50
10 2152 Katarina Auland Sunderby SK 48:26 4:23 4:50
11 2418 Anna Andersson SSAB Tunnplåt Met. 49:25 5:22 4:56
12 2200 Sara Sundberg Vägverket Reg Norr/FF 49:28 5:25 4:56
13 2512 Mathilda Eriksson Lulekamraterna 49:34 5:31 4:57
14 2422 Ann-Christin Flodström Revinorr AB 49:38 5:35 4:57
15 2237 Eva Rutberg Tulldata IF 49:41 5:38 4:58
16 2330 Erika Nyström Klubblös 49:50 5:47 4:59
17 2153 Clara Auland Sunderby SK 50:05 6:02 5:00
18 2428 Marie Larsson Norsjö Hundkörare 50:08 6:05 5:00
19 2539 Nathalie Zetterström Sunderby SK 50:16 6:13 5:01
20 2238 Åsa Svensson Tulldata IF 50:32 6:29 5:03
21 2576 Sofia Lundberg Älvsby IF 50:38 6:35 5:03
22 2421 Åsa Isaksson Notvikens IK 50:45 6:42 5:04
23 2514 Ulrika Renström Sunderby SK 50:54 6:51 5:05
24 2001 Ann-charlotte Larsson Sunderby SK 51:07 7:04 5:06
25 2068 Evonny Skott Luleå Kommun 51:26 7:23 5:08
26 2239 Sofia Åhman Tulldata IF 51:33 7:30 5:09
27 2147 Cecilia Rackner Klubblös 51:38 7:35 5:09
27 2311 Susanne Lindberg Norra Västerbotten 51:38 7:35 5:09
29 2568 Madelen Gustavsson Klubblös 51:39 7:36 5:09
30 2022 Cathrine Norberg Luleå Tekniska Univer 51:57 7:54 5:11
31 2269 Josefine Spett Rutviks SK 52:00 7:57 5:12
32 2526 Ulla Johansson Klubblös 52:36 8:33 5:15
32 2178 Birgith Brännström Luleå Kommun 52:36 8:33 5:15
34 2158 Sandra Johansson Klubblös 52:41 8:38 5:16
35 2240 Peter Åhman Tulldata IF 53:04 9:01 5:18
36 2440 Malin Aspviken Beijer Byggmaterial 53:42 9:39 5:22
37 2302 Anna Lejon Luleå Kommun 53:46 9:43 5:22
38 2223 Kristina Drugge Luleå Kommun 53:47 9:44 5:22
39 2172 Christina Rönnqvist Luleå Kommun 53:52 9:49 5:23
40 2093 Helena Sjödin Luleå Kommun 53:55 9:52 5:23
41 2297 Pernilla Larsson Luleå Gjutarens IF 54:20 10:17 5:26
42 2511 Ann-Christin Uusitalo Er Lulekamraterna 54:39 10:36 5:27
43 2564 Erika Vestin Klubblös 54:43 10:40 5:28
44 2014 Åsa Flinkfeldt Luleå Tekniska Univer 55:04 11:01 5:30
45 2309 Birgitta Hägglund Norra Västerbotten 55:10 11:07 5:31
46 2226 Ewa-Marie Johansson GALÄREN 55:12 11:09 5:31
47 2335 Victoria Schön Månsson Klubblös 55:18 11:15 5:31
48 2436 Maria Berglund SSAB Tunnplåt Met. 55:19 11:16 5:31
49 2435 Erica Lindström Luleå Kommun 55:39 11:36 5:33
50 2272 Lisa Faremo Klubblös 55:41 11:38 5:34
51 2107 Stina Lannerblad Luleå Kommun 55:56 11:53 5:35
52 2198 Sara Sjöberg Vägverket Reg Norr/FF 55:59 11:56 5:35
53 2541 Annika Nilsson MEFOS 56:27 12:24 5:38
54 2103 Eva Rännar Alvik IK 56:35 12:32 5:39
55 2201 Åsa Viklund Vägverket Reg Norr/FF 56:37 12:34 5:39
56 2456 Anne Nyström Friginor 56:41 12:38 5:40
57 2164 Linda Sonnebro Telia IF 56:50 12:47 5:41
58 2116 Åsa Wallin Ale IF 56:53 12:50 5:41
59 2174 Åsa Nordlund Luleå Kommun 56:57 12:54 5:41
60 2074 Birgitta Marklund Luleå Kommun 56:58 12:55 5:41
61 2449 Mariann Karlsson Boden SK 57:09 13:06 5:42
62 2294 Solveig Brännström Smedsbyns IF 57:12 13:09 5:43
63 2155 Grete Stoltz SCA Packaging 57:13 13:10 5:43
64 2424 Evy Rutqvist Gammelstads IF 57:23 13:20 5:44
65 2009 Carina Jenslid Luleå Tekniska Univer 57:29 13:26 5:44
66 2438 Helena Lindvall Luleå Kommun 57:31 13:28 5:45
67 2265 Barbara Eberhart Klubblös 57:36 13:33 5:45
68 2115 Camilla Södersten Gammelstads IF 57:38 13:35 5:45
69 2112 Martina Öberg Klubblös 57:49 13:46 5:46
70 2233 Johanna Furberg Tulldata IF 58:27 14:24 5:50
71 2314 Johanna Bergman Klubblös 58:30 14:27 5:51
72 2099 Lotta Zetterström Luleå Kommun 58:48 14:45 5:52
73 2300 Berit Johansson Gammelstads Basketbol 58:53 14:50 5:53
74 2281 Marita Nykäinen Klubblös 59:09 15:06 5:54
75 2382 Melinda Rönnbäck Ferruform 59:30 15:27 5:57
76 2163 Inger Lundholm Luleå Kommun 1:00:37 16:34 6:03
77 2101 Gun-Britt Svanberg Luleå Kommun 1:00:38 16:35 6:03
78 2245 Ulrica Lindgren Luleå Kommun 1:01:11 17:08 6:07
79 2077 Birgitta Nyström Luleå Kommun 1:01:36 17:33 6:09
80 2149 Lotta Selberg Klubblös 1:02:01 17:58 6:12
81 2503 Stina Leden Luleå Gjutarens IF 1:02:11 18:08 6:13
82 2037 Annelie Nilsson Luleå Kommun 1:02:14 18:11 6:13
83 2049 Anna-Lena Arvidsson Klubblös 1:02:15 18:12 6:13
84 2069 Solveig Engström Luleå Kommun 1:02:17 18:14 6:13
85 2480 Johanna Segerlund Klubblös 1:02:21 18:18 6:14
86 2171 Inger Lindsund Luleå Kommun 1:02:32 18:29 6:15
87 2095 Annika Nyberg Klubblös 1:02:36 18:33 6:15
88 2096 Marie-Louise Eriksson Klubblös 1:02:39 18:36 6:15
89 2295 Carolina Dawidson Luleå LLK 1:02:57 18:54 6:17
90 2199 Johanna Jakobsson Vägverket Reg Norr/FF 1:02:58 18:55 6:17
91 2176 Eva Nilsson REJLERS IF 1:03:10 19:07 6:19
92 2494 Sofia Näslund Klubblös 1:03:18 19:15 6:19
93 2439 Martina Wikström Luleå Kommun 1:03:31 19:28 6:21
94 2522 Marie Larsson klubblös 1:04:09 20:06 6:24
95 2328 Daina Dagis Luleå Tekniska Univer 1:04:11 20:08 6:25
96 2488 elise Holmsedt Klubblös 1:05:43 21:40 6:34
97 2129 Carita Wättling Luleå Kommun 1:05:59 21:56 6:35
98 2317 Sandra Wallström Wendt Klubblös 1:06:04 22:01 6:36
99 2166 Anette Sundström Capgemini 1:06:10 22:07 6:37
100 2244 Ida Nordlund Luleå Kommun 1:06:12 22:09 6:37
101 2367 Maria Lundin Ferruform 1:06:58 22:55 6:41
102 2258 Jenny Hedlund Klubblös 1:07:20 23:17 6:44
103 2442 Marie Ohlsson Beijer Byggmaterial 1:07:30 23:27 6:45
104 2555 Ann-Christine Eriksson Klubblös 1:09:26 25:23 6:56
105 2266 Ulla Sundén S 3 S O IF 1:10:01 25:58 7:00
106 2463 Birgit Wännström Arjeplogs SK 1:12:49 28:46 7:16
107 2040 Gunilla Norberg Luleå Kommun 1:13:28 29:25 7:20
108 2063 Kerstin Öquist Luleå Kommun 1:14:08 30:05 7:24
109 2354 Lisbeth Edlund Luleå Kommun 1:16:10 32:07 7:37
110 2055 Birgitta Lundbäck Klubblös 1:16:47 32:44 7:40
111 2030 Rana Mostaghel Luleå Tekniska Univer 1:19:42 35:39 7:58
112 2102 Gun-Britt Sundin Kriminalvårdens Idrot 1:20:23 36:20 8:02
113 2291 Sofia Olsson Luleå Kommun 1:20:30 36:27 8:03
114 2327 Barbro Riström Luleå Kommun 1:24:11 40:08 8:25
115 2471 Margaretha Rosengren Luleå Kommun 1:26:46 42:43 8:40
116 2054 Nina Scott Klubblös 1:28:15 44:12 8:49
117 2031 Carina Andersson Logica 1:28:41 44:38 8:52
118 2012 Emelie Välitalo Klubblös 1:29:10 45:07 8:55
119 2185 Marianne Näsvall NCC 1:30:24 46:21 9:02
120 2453 Carin Thyding Luleå Kommun 1:33:19 49:16 9:19
121 2087 Linda Ohrsell Luleå Kommun 1:36:21 52:18 9:38
121 2036 Mona Furberg Luleå Kommun 1:36:21 52:18 9:38
123 2002 Kerstin Rosenknopp Klubblös 1:36:28 52:25 9:38
124 2089 Annika Lind Nordprojektering VVS 1:38:22 54:19 9:50
125 2312 Inger Ödebrink (OBS! Sta Norra Västerbotten 1:39:03 55:00 9:54
126 2355 Heli Ruuskanen Luleå Kommun 1:50:06 1:06:03 11:00
Last modified 2008-05-20 09:31 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.