Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2006-05-22 18:21
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Ferruformmilen, Motion Dam
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 2268 Maija Henriksson SSAB Tunnplåt Met. 43:22 4:20
2 2313 Marie Claeson Luleå fif 44:02 0:40 4:24
3 2382 Gunilla Salen Luleå Kommun 45:11 1:49 4:31
4 2533 Sofia Andersson NCC 46:58 3:36 4:41
5 2024 Jeanette Nilsson Luleå Kommun 47:33 4:11 4:45
6 2465 Julia Norlén Jokkmokks SK 49:15 5:53 4:55
7 2420 Anna Johansson SSAB Tunnplåt Met. 49:33 6:11 4:57
8 2316 Lisa Åström SSAB Tunnplåt Met. 49:41 6:19 4:58
9 2461 Ann-Christin Flodström Revinorr AB 50:11 6:49 5:01
10 2256 Kajsa Rydström SSAB Tunnplåt Met. 50:51 7:29 5:05
11 2658 Åsa Solgevik Studentidrotten 51:02 7:40 5:06
12 2099 Ulla Nilsson-Helomaa Luleå Kommun 51:03 7:41 5:06
13 2664 Jenny Björk Luleå Kommun 51:29 8:07 5:08
14 2299 Ulrika Lundberg Vägverket Reg Norr/FF 51:30 8:08 5:09
15 2423 Josefine Rönnebrandt Lulepostens IF 51:33 8:11 5:09
16 2673 Margareta Sundberg Klubblös 51:36 8:14 5:09
17 2328 Evonny Skott Luleå Kommun 51:52 8:30 5:11
18 2630 Anna Hellsten Hummerstigens atlet k 52:01 8:39 5:12
18 2596 Görel Nilsson Ängesbyn SK 52:01 8:39 5:12
20 2534 Ella Norlander NCC 52:35 9:13 5:15
21 2523 Christina Rönnqvist Luleå Kommun 52:53 9:31 5:17
22 2522 Kristina Drugge Luleå Kommun 53:02 9:40 5:18
23 2296 Sara Sundberg Vägverket Reg Norr/FF 53:08 9:46 5:18
24 2648 Ulrika Renström Länsförsäkringar 53:17 9:55 5:19
25 2305 Marie Rydström-Karlsson Gällivare Löparklubb 53:35 10:13 5:21
26 2011 Stina Emanuelsson Luleå Kommun 53:46 10:24 5:22
27 2592 Anna Jogrenius Klubblös 53:49 10:27 5:22
28 2557 Elisabeth Skoglund Luleå Kommun 53:53 10:31 5:23
29 2295 Lena Torgerstad Vägverket Reg Norr/FF 53:56 10:34 5:23
30 2440 Agneta Wikström Klubblös 54:17 10:55 5:25
31 2182 Birgith Brännström Luleå Kommun 54:20 10:58 5:26
32 2594 Sara Anttila Klubblös 54:22 11:00 5:26
33 2303 Marie Larsson Step In Luleå 54:24 11:02 5:26
34 2678 Maria Lundgren Telia IF 54:38 11:16 5:27
35 2037 Magdalena Olofsson JSLK Jokkmokks Styrke 54:48 11:26 5:28
36 2635 Anna Keisu Vägverket Reg Norr/FF 55:31 12:09 5:33
37 2184 Åsa Sandström Luleå Kommun 55:55 12:33 5:35
38 2651 Lisa Palo Sunderby SK 56:22 13:00 5:38
39 2076 Susanne Bergsten Luleå Kommun 56:44 13:22 5:40
40 2065 Ann-charlotte Larsson Klubblös 56:45 13:23 5:40
41 2477 Mikaela Kauppi SSAB Tunnplåt Met. 56:46 13:24 5:40
42 2004 Anita Byström Luleå Tekniska Univer 56:55 13:33 5:41
43 2349 Agneta Larsson Boden SK 57:00 13:38 5:42
44 2096 Irene Vikman Luleå Tekniska Univer 57:01 13:39 5:42
45 2627 Annika Virtala Luleå Kommun 57:16 13:54 5:43
46 2181 Monica Johansson Luleå Kommun 57:18 13:56 5:43
47 2151 Ulla Johansson ICA Sävast 57:20 13:58 5:44
48 2541 Magdalena Engren Jonsson Kalix-Nyborg 57:23 14:01 5:44
49 2676 Anna Karlsson Kriminalvårdens IF 57:25 14:03 5:44
50 2288 Åsa Isaksson Notvikens IK 57:43 14:21 5:46
51 2315 Katarina Kylefors SSAB Tunnplåt Met. 57:50 14:28 5:47
52 2336 Solveig Strand Klubblös 57:58 14:36 5:47
53 2106 Pernilla Larsson F 21 IF 57:59 14:37 5:47
54 2013 Eva Ellert Folktandvården 58:07 14:45 5:48
55 2646 Nina Isaksson Klubblös 58:13 14:51 5:49
56 2697 Ulrika Persson Luleå Kommun 58:14 14:52 5:49
57 2045 Charlotta Hellgren Optimation AB 58:28 15:06 5:50
58 2348 Sofia Westerlund Klubblös 58:31 15:09 5:51
59 2467 Jeanette Lestander Luleå Kommun 58:34 15:12 5:51
60 2427 Ingrid Blomqvist Lulepostens IF 58:41 15:19 5:52
61 2083 Kerstin Pousette Luleå Tekniska Univer 58:52 15:30 5:53
62 2307 Eva Nilsson Rejlers IF 59:05 15:43 5:54
63 2047 Ingrid Vikman Luleå Kommun 59:09 15:47 5:54
64 2422 Evy Ruthqvist Lulepostens IF 59:17 15:55 5:55
65 2600 Isabel Jantzer Luleå Tekniska Univer 59:28 16:06 5:56
66 2079 Carina Jenslid Luleå Tekniska Univer 1:00:08 16:46 6:00
67 2591 Eva Brolin Rosvik IK 1:00:15 16:53 6:01
68 2386 Lena Hellström Luleå Kommun 1:00:30 17:08 6:03
69 2451 Lena Lindgren Klubblös 1:00:32 17:10 6:03
70 2392 Åsa Snäll Luleå Kommun 1:00:35 17:13 6:03
71 2097 Gretel Åström Luleå Kommun 1:00:37 17:15 6:03
72 2470 Åsa Nordlund Luleå Kommun 1:00:51 17:29 6:05
73 2502 Airis Sae-Tang Studentidrotten 1:00:54 17:32 6:05
74 2297 Charlotta Lundberg Vägverket Reg Norr/FF 1:01:04 17:42 6:06
75 2141 Elisabeth Grunditz F 21 IF 1:01:07 17:45 6:06
76 2025 Åsa Platemark Bergvikens kiosk & sp 1:01:28 18:06 6:08
77 2434 Helena Öqvist Kvantum Luleå 1:01:35 18:13 6:09
78 2445 Maud Hallnor Arjeplogs SK 1:01:37 18:15 6:09
79 2071 Eva Mäki TEAM LAITIS 1:01:38 18:16 6:09
80 2660 Gertrud Gustafsson Folksam 1:02:15 18:53 6:13
81 2010 Stina Burström Klubblös 1:02:21 18:59 6:14
82 2429 Ingrid B nilsson Lansjärvs IF 1:02:25 19:03 6:14
83 2072 Anna-Lena Andersson Luleå Kommun 1:02:54 19:32 6:17
84 2383 Gabriella Törngren Luleå Kommun 1:03:02 19:40 6:18
85 2114 Solveig Engström Luleå Kommun 1:03:52 20:30 6:23
86 2111 Åsa Borg Pitehälsan 1:03:54 20:32 6:23
87 2160 Carolina Dawidsson LLDK 1:03:55 20:33 6:23
88 2355 Irené Palo Nordprojektering VVS 1:04:08 20:46 6:24
89 2665 Carina Andersson Klubblös 1:05:03 21:41 6:30
90 2281 Martina Öberg Klubblös 1:05:06 21:44 6:30
90 2280 Liselotte Öberg Klubblös 1:05:06 21:44 6:30
92 2536 Sandra Östman NCC 1:05:13 21:51 6:31
93 2535 Elin Hedström NCC 1:05:14 21:52 6:31
94 2322 Agneta Olsson Luleå Kommun 1:05:16 21:54 6:31
94 2636 Jessica Forsehag Klubblös 1:05:16 21:54 6:31
96 2391 Britt Thurfjell Luleå Kommun 1:05:19 21:57 6:31
97 2659 Inger Olsson Klubblös 1:05:24 22:02 6:32
98 2683 inger Åström Sundoms IF 1:05:47 22:25 6:34
99 2090 Eva Björnemark Luleå Kommun 1:05:54 22:32 6:35
100 2674 Jeanette Lundmark Sunderby SK 1:06:19 22:57 6:37
101 2598 Helena Sandström Luleå Tekniska Univer 1:06:20 22:58 6:38
102 2510 Lilian Nyberg Fängvall Klubblös 1:06:21 22:59 6:38
103 2452 Marie Söderholm Klubblös 1:06:23 23:01 6:38
104 2398 Katarina Sandling Klubblös 1:06:31 23:09 6:39
105 2007 Anette Englund Luleå Kommun 1:06:53 23:31 6:41
106 2340 Karin Öhlund Älvsby IF 1:07:16 23:54 6:43
107 2520 Jenny Thun Vägverket Reg Norr/FF 1:07:21 23:59 6:44
108 2675 Anette Uddefall Sunderby SK 1:07:51 24:29 6:47
109 2345 Gunilla Haglander Klubblös 1:08:10 24:48 6:49
110 2546 Berit Strandberg Luleå Kommun 1:08:18 24:56 6:49
111 2117 Karin Johansson F 21 IF 1:08:30 25:08 6:51
112 2547 Caroline Lundström Älvsby IF 1:08:50 25:28 6:53
113 2128 Rosmarie Granström Luleå Kommun 1:09:10 25:48 6:55
114 2388 Ingeborg Persson Luleå Kommun 1:09:40 26:18 6:58
115 2219 Jonna Kässi F 21 IF 1:10:36 27:14 7:03
116 2395 Daina Dagis Luleå Tekniska Univer 1:11:57 28:35 7:11
117 2387 Marianne Beckenäs Luleå Kommun 1:12:13 28:51 7:13
118 2180 Helena Lundström Luleå Kommun 1:12:14 28:52 7:13
119 2031 Linda Svanberg Klubblös 1:12:15 28:53 7:13
120 2300 Helena Eriksson Vägverket Reg Norr/FF 1:12:35 29:13 7:15
121 2466 Julia Svahn Klubblös 1:14:12 30:50 7:25
122 2317 Anna-Lena Eriksson SSAB Tunnplåt Met. 1:14:14 30:52 7:25
123 2318 Johanna Elferson SSAB Tunnplåt Met. 1:14:15 30:53 7:25
124 2341 Birgit Wännström Arjeplogs SK 1:14:23 31:01 7:26
125 2023 Gunilla Norberg Luleå Kommun 1:15:25 32:03 7:32
126 2304 Gun-Britt Sundin Kriminalvårdens IF 1:15:39 32:17 7:33
127 2530 Yvonne Töyrä NCC 1:16:39 33:17 7:39
128 2376 Margit Nilsson Luleå Kommun 1:16:47 33:25 7:40
129 2343 Maria Simonsson Klubblös 1:20:20 36:58 8:02
130 2121 Kerstin Öquist Luleå Kommun 1:22:36 39:14 8:15
131 2062 Anna Tiensu Luleå Kommun 1:24:01 40:39 8:24
132 2695 Mariell Olsson Klubblös 1:26:35 43:13 8:39
133 2696 Erika Granbom Klubblös 1:26:36 43:14 8:39
134 2100 Monica Olofsson Luleå Tekniska Univer 1:32:32 49:10 9:15
135 2642 Eva Pettersson Luleå Kommun 1:36:08 52:46 9:36
136 2229 Jenny Lundström F 21 IF 1:40:58 57:36 10:05
137 2637 Olivia Forsehag Klubblös 2:02:24 1:19:02 12:14
138 2705 Elina Johansson NCC 2:02:25 1:19:03 12:14
Last modified 2006-05-22 18:21 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.