Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2004-05-30 18:40
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Ferruformmilen, Motion Dam
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 2043 Maija Henriksson SSAB Tunnplåt Met. 45:30 4:33
2 2088 Kristin Nordberg NCC 46:14 0:44 4:37
3 2334 Christina Ruuth Persö SK 46:22 0:52 4:38
4 2044 Kajsa Rydström SSAB Tunnplåt Met. 46:54 1:24 4:41
5 1951 Boel Pettersson Klubblös 46:58 1:28 4:41
6 2373 Liselott Andersson Lulekamraterna 47:31 2:01 4:45
7 2350 Cmilla Senbom Klubblös 47:36 2:06 4:45
8 1989 Anna Lindgren Klubblös 47:43 2:13 4:46
9 1768 Carina Henriksson Luleå Kommun 47:55 2:25 4:47
10 2355 Susanne Johansson Luleå paintball fören 48:06 2:36 4:48
11 1851 Marika Stålnacke Bergnäsets AIK 48:32 3:02 4:51
12 1715 Leena Hamberg Luleå Tekniska Univer 48:39 3:09 4:51
13 1964 Elisabeth Skoglund Lulekamraterna 49:23 3:53 4:56
14 1707 Viktoria Andersson Klubblös 49:28 3:58 4:56
15 1995 Katarina Auland Klubblös 49:32 4:02 4:57
16 1844 Evonny Skott Luleå Kommun 49:33 4:03 4:57
17 2175 Maria Lindström Luleå Kommun 49:39 4:09 4:57
18 2347 Sara Storm JOB media & reklambyr 49:44 4:14 4:58
19 1795 Elisabeth Schylander Luleå Tekniska Univer 50:27 4:57 5:02
20 1960 Anna-Karin Bergström Bergnäsets AIK 50:49 5:19 5:04
21 2214 Ewa-Marie Johansson GALÄREN 50:50 5:20 5:05
22 1854 Ulla Helomaa Luleå Kommun 51:02 5:32 5:06
23 1870 Ulrika Billström Telia IF 51:10 5:40 5:07
24 2226 Anneli Eriksson Ferruform 51:11 5:41 5:07
25 2400 Pia Aava Klubblös 51:22 5:52 5:08
26 1735 Birgith Brännström Luleå Kommun 51:23 5:53 5:08
27 2100 Görel Nilsson Ängesbyn SK 51:33 6:03 5:09
28 2433 Gunilla Manbré Jokkmokks SK 51:36 6:06 5:09
29 2430 Susanna Hedman Klubblös 51:43 6:13 5:10
30 1990 Armi Lintzén F21 IF 52:06 6:36 5:12
31 1957 Maria Hedman Luleå Kommun 52:18 6:48 5:13
32 2410 Elisabeth Nejne Vannar Jokkmokks SK 52:37 7:07 5:15
33 2279 Christina Andersson Klubblös 52:56 7:26 5:17
34 1813 Åsa Ekervhen Luleå Kommun 53:24 7:54 5:20
35 2284 Birgit Palo Sunderby SK 53:25 7:55 5:20
36 2151 Berit Isaksson Norrbottens Museum 53:31 8:01 5:21
37 1856 Petra Blänning Klubblös 53:47 8:17 5:22
38 1726 Ulrika Lundberg Luleå Kommun 53:49 8:19 5:22
39 2169 Maria Martikkala Klubblös 54:19 8:49 5:25
40 1830 Åsa Bergström Jokkmokks SK 54:50 9:20 5:29
41 1953 Johanna Minde Gammelstads IF 55:05 9:35 5:30
42 1941 Eija Jumisko Luleå Tekniska Univer 55:11 9:41 5:31
43 1829 Lena Sjöblom Luleå Kommun 55:18 9:48 5:31
44 1849 Ulrika Renström Länsförsäkringar 55:38 10:08 5:33
45 1955 Sari Isacson Klubblös 55:46 10:16 5:34
46 1725 Margareta Fridh TietoEnator 55:47 10:17 5:34
47 1802 Marlene Jonsson Lulekamraterna 55:50 10:20 5:35
47 2164 Solveig Strand Klubblös 55:50 10:20 5:35
49 1881 Solveig Olausson Lansjärvs IF 55:52 10:22 5:35
50 2270 Evy Ruthqvist Lulepostens IF 56:03 10:33 5:36
51 1743 Ulrika Person Luleå Kommun 56:14 10:44 5:37
52 2228 Lisa Fjällström Ferruform 56:22 10:52 5:38
53 2372 Paula Lohiniva Ferruform 56:23 10:53 5:38
54 1859 Elisabeth Landström Luleå Kommun 56:36 11:06 5:39
55 1767 Anita Byström Luleå Tekniska Univer 56:42 11:12 5:40
56 2432 Else Edvardsen Klubblös 56:52 11:22 5:41
57 1886 Annika Virtala Luleå Kommun 56:59 11:29 5:41
58 1762 Ulla Mennander Luleå Tekniska Univer 57:05 11:35 5:42
59 2129 Kajsa Ekberg Luleå Tekniska Univer 57:09 11:39 5:42
60 2458 Inger Wennerdahl Klubblös 57:15 11:45 5:43
61 2435 Christin Jonasson Umeå OK 57:18 11:48 5:43
61 1818 Inger Lundholm Luleå Kommun 57:18 11:48 5:43
63 2339 Kristina Danielsson Luleå Kommun 57:26 11:56 5:44
64 1796 Kerstin Pousette Luleå Tekniska Univer 57:33 12:03 5:45
65 2104 Gabriella Törngren Luleå Kommun 57:37 12:07 5:45
66 2105 Monica Johansson Luleå Kommun 57:38 12:08 5:45
67 2195 Anja Wikén Klubblös 57:41 12:11 5:46
68 1798 Sabina Asraf Klubblös 58:01 12:31 5:48
69 2066 Kristina Nilsson NCC 58:03 12:33 5:48
70 1909 Eva Engström Klubblös 58:07 12:37 5:48
71 2119 Anna-Carin Kvamsdal Luleå Kommun 58:11 12:41 5:49
72 1729 Eva Francki Luleå Kommun 58:23 12:53 5:50
73 1880 Ingrid B.Nilsson Lansjärvs IF 58:32 13:02 5:51
74 1706 Annica Rimpi Index Braille 58:34 13:04 5:51
75 2205 Ida Strand Luleå Tekniska Univer 58:36 13:06 5:51
76 1855 Emma Stenelund Studentidrotten 58:38 13:08 5:51
77 1958 Anita Hannu Jokkmokks SK 58:39 13:09 5:51
78 1739 Ingrid Vikman Luleå Kommun 58:41 13:11 5:52
79 1943 Ulrika Öhrberg Luleå Kommun 58:52 13:22 5:53
80 2382 Eva Brolin Rosvik IK 58:55 13:25 5:53
81 1853 Solveig Engström Luleå Kommun 59:01 13:31 5:54
82 2407 Anneli Nilsson Framtidshälsan i Norr 59:03 13:33 5:54
83 1869 Irene Vikman Luleå Tekniska Univer 59:10 13:40 5:55
84 1800 Lena Anttila Klubblös 59:13 13:43 5:55
85 1950 Elisabeth Lithner BD IF (Bodens Draghun 59:15 13:45 5:55
86 2192 Helena Raukola SK Gränsen Hedenäset 59:20 13:50 5:56
87 1772 Lena Sundkvist Luleå Kommun 59:32 14:02 5:57
88 1815 Carina Andersson Luleå Kommun 59:40 14:10 5:58
89 1823 Agnetha Larsson Luleå Kommun 59:48 14:18 5:58
90 1702 Anette Englund Luleå Kommun 1:00:25 14:55 6:02
91 1804 Ellinor Eriksson Handelsbanken 1:00:45 15:15 6:04
92 1954 Annelie Ericsson Klubblös 1:00:46 15:16 6:04
93 2191 Ingela Forsman SK Gränsen Hedenäset 1:00:55 15:25 6:05
94 2344 Laila Dagfjäll Klubblös 1:01:05 15:35 6:06
95 1944 Ingrid Olsson Luleå Kommun 1:01:10 15:40 6:07
96 1850 Linda Lehto Studentidrotten 1:01:19 15:49 6:07
97 1991 Britt-Inger Hagström Klubblös 1:01:20 15:50 6:08
98 1893 Sandra Bengtsson Björkskataskolan 7B:2 1:01:30 16:00 6:09
99 1937 Anna Saxin Luleå Kommun 1:01:33 16:03 6:09
100 1738 Helena Lundström Luleå Kommun 1:01:37 16:07 6:09
101 2108 Karin Hansson-Noppa Friginor 1:01:52 16:22 6:11
102 2012 Anette Fors Klubblös 1:01:58 16:28 6:11
103 1927 Lilly Andersson-Dagfjäll Luleå Kommun 1:02:23 16:53 6:14
104 2388 Lenita Brewitz RFV FF 1:02:25 16:55 6:14
105 2135 Anette Sundström Cap Gemini 1:02:41 17:11 6:16
106 2106 Sandra Grahn Tväråselets AIF 1:03:09 17:39 6:18
107 2095 Inga-Lill Printz Klubblös 1:03:18 17:48 6:19
108 2335 Marianne Ekstedt Klubblös 1:03:23 17:53 6:20
109 1997 Gunilla Haglander Klubblös 1:03:28 17:58 6:20
109 2340 Ewa Marie Josefsson Luleå Kommun 1:03:28 17:58 6:20
111 2109 Anne Nyström Friginor 1:03:34 18:04 6:21
112 1867 Doris Isaksson KFM Umeå 1:03:41 18:11 6:22
113 2460 Moggia Alix Klubblös 1:03:49 18:19 6:22
114 2461 Caroline Perramant Klubblös 1:03:50 18:20 6:23
115 2057 Karin Andersson SSAB Tunnplåt Met. 1:04:16 18:46 6:25
116 2399 Elin Schefström Klubblös 1:04:18 18:48 6:25
117 2110 Linda Nyström Friginor 1:04:22 18:52 6:26
118 2193 Josefin Liljenfeldt Klubblös 1:04:35 19:05 6:27
119 1888 Britt Thurjell Luleå Kommun 1:04:54 19:24 6:29
120 1889 Marianne Lax Luleå Kommun 1:04:58 19:28 6:29
121 2208 Åsa Hökfors Klubblös 1:05:24 19:54 6:32
122 2099 Pia Lundström Hermelinen Läkarhuset 1:05:29 19:59 6:32
123 1753 Rosa Nilsson Luleå Kommun 1:05:36 20:06 6:33
124 2017 Åsa Johansson Klubblös 1:05:45 20:15 6:34
125 2204 Eva Bygdemo Luleå Kommun 1:05:59 20:29 6:35
126 2274 Marie Nygård Lulepostens IF 1:06:13 20:43 6:37
127 2419 Marita Eliasson Klubblös 1:06:15 20:45 6:37
128 1918 Gun-Britt Sundin Kriminal Vårdens IF 1:06:39 21:09 6:39
129 1935 Anita Isakson Luleå Kommun 1:06:57 21:27 6:41
130 1822 Helena Åman Luleå Kommun 1:07:22 21:52 6:44
131 1827 Berit Strandberg Luleå Kommun 1:07:27 21:57 6:44
132 2409 Susanne Jangdal Framtidshälsan i Norr 1:07:30 22:00 6:45
133 1805 Katarina Sundman Handelsbanken 1:07:46 22:16 6:46
134 1737 Kristin Bergman Luleå Kommun 1:08:12 22:42 6:49
135 1765 Daina Dagis Luleå Tekniska Univer 1:08:29 22:59 6:50
136 2405 Jeanette Nilsson Klubblös 1:08:38 23:08 6:51
137 1942 Margit Nilsson Luleå Kommun 1:09:34 24:04 6:57
138 2408 Laila Olofsson Framtidshälsan i Norr 1:10:16 24:46 7:01
139 1824 Katarina Eleholm Klubblös 1:10:49 25:19 7:04
140 2287 Christina Hedlund Strömnäs GIF 1:10:57 25:27 7:05
141 1760 Birgitta Palo Luleå Kommun 1:11:07 25:37 7:06
141 1761 Ann-Helén Johansson Luleå Kommun 1:11:07 25:37 7:06
143 1878 Ewa Sunding Klubblös 1:13:27 27:57 7:20
144 2196 Ulla Sundén S 3 S O IF 1:13:45 28:15 7:22
145 2331 Birgit Wännström Arjeplogs SK 1:14:08 28:38 7:24
146 1892 Sara Anttila Björkskataskolan 7B:2 1:15:10 29:40 7:31
147 2216 Christina Backeblad Ferruform 1:43:00 57:30 10:18
148 1752 Barbro Riström Luleå Kommun 1:59:15 1:13:45 11:55
Last modified 2004-05-30 18:40 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.