Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2004-05-30 18:40
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Reklamtrion Inline Race, Herr
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 1150 Stig Halvorsen Norge 27:49 2:31
2 1033 Jan Granström Luleå Tekniska Univer 28:17 0:28 2:34
3 1152 Petter Nyberg Lira BK 29:12 1:23 2:39
4 1034 Andreas Ohlsson Brooklyn Tigers 29:13 1:24 2:39
5 1064 Brynolf Enlund Jokkmokks Allmek AB 29:37 1:48 2:41
6 1128 Daniel Nilsson Studentidrotten 29:51 2:02 2:42
7 1061 Stefan Uusitalo Pajala IF 29:53 2:04 2:43
8 1105 Ola Hedenström Tulldata IF 30:00 2:11 2:43
9 1153 Patrik Lindfors Luleå Kommun 30:02 2:13 2:43
10 1108 Mathias Johansson Bodens IK 30:03 2:14 2:43
10 1053 Fredrik Björnsson Lira BK 30:03 2:14 2:43
12 1062 Sten-Ove Uusitalo Pajala IF 30:04 2:15 2:44
13 1110 Tommy Fredriksson Kalix Tele 24 30:05 2:16 2:44
14 1137 Håkan Rosén Klubblös 30:15 2:26 2:45
15 1052 Anders Björnsson Studentidrotten 30:16 2:27 2:45
16 1149 Andreas Andersson Korpen 30:23 2:34 2:45
17 1156 Anders Mark Arctic 30:55 3:06 2:48
18 1159 Thomas Svensson I19 IF 31:11 3:22 2:50
19 1019 Håkan Larsson Luleå Kommun 31:27 3:38 2:51
20 1056 Petter Hedlin Luleå Kommun 31:49 4:00 2:53
21 1059 Jacob Nordmark Luleå Kommun 32:31 4:42 2:57
22 1066 Daniel Sjölander Strömnäs GIF 32:32 4:43 2:57
23 1035 Ingemar Kallioniemi Sunderby SK 32:33 4:44 2:57
24 1058 P-O Wennberg SSAB Hardtech 32:47 4:58 2:58
25 1113 Birger Norén Försdiv IF 33:30 5:41 3:02
26 1125 Mattias Palo Ferruform 33:36 5:47 3:03
27 1130 Krister Boman Norrbottens Kuriren 33:53 6:04 3:04
28 1028 Nicklas Bäckström ABB Service AB 33:54 6:05 3:04
29 1024 Bengt Ranneberg Luleå Kommun 34:01 6:12 3:05
30 1112 Krister Öhrvall Vägverket Reg Norr/FF 34:03 6:14 3:05
31 1065 Peter Strand Klubblös 34:11 6:22 3:06
32 1050 Torbjörn Hellström Bodens Energi AB 34:29 6:40 3:08
33 1002 Lars Sandström Luleå Kommun 34:46 6:57 3:09
34 1141 Ulf Slunga Klubblös 34:47 6:58 3:09
35 1154 Robert Sundbom Luleå Kommun 35:00 7:11 3:10
36 1037 Viktor Andersson Björkskataskolan 7B:2 35:03 7:14 3:11
37 1013 Görgen Edenhagen Luleå Tekniska Univer 35:12 7:23 3:12
38 1109 Mathias Holmgren Luleå Hockey 35:23 7:34 3:13
39 1099 Robin Askebrand Luleå Hockey 35:24 7:35 3:13
40 1101 Fredrik Ljunggren Luleå Tekniska Univer 35:29 7:40 3:13
41 1098 Ola Engström AB Berggren & Bergman 35:30 7:41 3:13
42 1004 Ingemar Jonsson TietoEnator 35:34 7:45 3:14
43 1129 Urban Nilsson Norrbottens Kuriren 35:38 7:49 3:14
44 1126 Urban Fägnell Klubblös 35:43 7:54 3:14
45 1030 Roger Jakobsson Klubblös 35:51 8:02 3:15
46 1102 Patric Sandberg TEAM NiTEK 35:53 8:04 3:15
47 1148 Christer Lundström Klubblös 36:23 8:34 3:18
48 1140 Andrew Berube Luleå Tekniska Univer 36:26 8:37 3:18
49 1020 Robert Fredriksson Luleå Kommun 36:28 8:39 3:18
50 1160 Jan Johansson Ferruform 36:29 8:40 3:19
51 1023 Vincent Engström Luleå Kommun 36:34 8:45 3:19
52 1120 Mats Glaad Ferruform 36:50 9:01 3:20
53 1100 Christoffer Askebrand Klubblös 36:51 9:02 3:21
53 1147 Sven-Erik Jansson Klubblös 36:51 9:02 3:21
55 1049 Kenneth Vågbrink Banverket 36:52 9:03 3:21
56 1096 Jonas Bramberg NCC 36:54 9:05 3:21
57 1146 Peter Rydström Gammelstads Basketbol 37:13 9:24 3:23
58 1068 Anton Andersson SSAB Tunnplåt Met. 37:25 9:36 3:24
59 1054 Mika Lantto Luleå Hockey 37:26 9:37 3:24
60 1083 Niklas Aasa Luleå Hockey 37:28 9:39 3:24
61 1131 Peder Stockman Norrbottens Kuriren 37:32 9:43 3:24
62 1057 Mats Landström SSAB Hardtech 37:35 9:46 3:25
63 1122 Magnus Niemi Ferruform 37:46 9:57 3:26
64 1041 Alexander Johansson Björkskataskolan 7B:2 37:59 10:10 3:27
65 1133 Joakim Karlsen Reklamtrion 38:06 10:17 3:27
66 1069 Jan Hallgren SSAB Tunnplåt Met. 38:07 10:18 3:27
67 1134 Mattias Sandestål Luleå Kommun 38:12 10:23 3:28
68 1107 Patrik Bergman jaakko pöyry ab 38:14 10:25 3:28
69 1003 Jonas Lundin Luleå Tekniska Univer 38:27 10:38 3:29
70 1073 Roland Henriksson SSAB Tunnplåt Met. 38:52 11:03 3:32
71 1119 Anders Bäckström Ferruform 38:57 11:08 3:32
72 1009 Wesa Riihinen TietoEnator 39:03 11:14 3:33
72 1118 Anders Blom Ferruform 39:03 11:14 3:33
74 1136 Allan Ylikärppää SSAB Tunnplåt Met. 39:04 11:15 3:33
74 1014 Jan-Olov Olsson Luleå Kommun 39:04 11:15 3:33
76 1012 John Hedman Brooklyn Tigers 39:23 11:34 3:34
77 1095 Lennart Kjellgren NCC 39:24 11:35 3:34
78 1086 Jan Lindfors Friginor 39:27 11:38 3:35
79 1074 Stig Åhman SSAB Tunnplåt Met. 39:28 11:39 3:35
80 1047 Dick Sandberg Notvikens IK 39:37 11:48 3:36
81 1021 Nils Palmgren Luleå Kommun 39:45 11:56 3:36
82 1048 Henrik Selberg Notvikens IK 40:47 12:58 3:42
83 1011 Dick Vånsjö Team 55+ Kiruna 40:49 13:00 3:42
83 1145 Emil Granbom-Hellström Sunderby SK 40:49 13:00 3:42
85 1097 Lars-Gunnar Lundwall NCC 40:52 13:03 3:42
86 1045 Emil Oja Luleå Kommun 41:03 13:14 3:43
87 1032 Bo Åström Luleå Kommun 41:47 13:58 3:47
88 1029 Oscar Landström Luleå Alpina 41:49 14:00 3:48
89 1093 Tomas Boman NCC 42:40 14:51 3:52
90 1084 Erik Andersson Lira BK 42:52 15:03 3:53
91 1070 Anders Asplund SSAB Tunnplåt Met. 43:07 15:18 3:55
91 1123 Mikko Mäkivuoti Ferruform 43:07 15:18 3:55
93 1076 Anders Aronsson SSAB Tunnplåt Met. 43:18 15:29 3:56
94 1087 Thomas Fredriksson Friginor 43:37 15:48 3:57
95 1085 Jonny Andersson Friginor 43:45 15:56 3:58
96 1092 Fredrik Hjälmsson NCC 44:25 16:36 4:02
97 1127 Jan L Renlund Velociped-och cykelkl 44:30 16:41 4:02
98 1043 Daniel Mäkikaltio Björkskataskolan 7B:2 45:17 17:28 4:07
99 1138 Anders Norman Lulepolisen 45:25 17:36 4:07
100 1075 Daniel Bergström SSAB Tunnplåt Met. 45:41 17:52 4:09
101 1117 Martin Sundin Sundoms IF 45:48 17:59 4:09
102 1078 Lars Bergström SSAB Tunnplåt Met. 46:28 18:39 4:13
103 1018 Jimmy Strand Gunnarsbyns SK 46:46 18:57 4:15
104 1017 Kenneth Strand Gunnarsbyns SK 46:47 18:58 4:15
105 1144 jesper Hillegård Sunderby SK 48:42 20:53 4:25
106 1142 Robbin Bergström Sunderby SK 53:01 25:12 4:49
107 1026 Tomas Klockar Luleå Tekniska Univer 57:10 29:21 5:11
Last modified 2004-05-30 18:40 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.