Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2003-05-20 17:17
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Luleå Kommuns Kretslopp
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 3053 Jörgen Eriksson Luleå Kommun 24:03 4:00
2 3243 Mikael Hellberg Ferruform 25:06 1:03 4:11
3 3113 Stina Öberg Assi IF 25:30 1:27 4:15
4 3235 Kjell-Erik Skoglund Strands IF 25:43 1:40 4:17
5 3145 Ola Nordmark Luleå Kommun 25:53 1:50 4:18
6 3247 Roger Savelahti Ferruform 26:23 2:20 4:23
7 3245 Mattias Lempeä Ferruform 26:24 2:21 4:24
8 3267 Adam Rönnqvist Luleå FC 26:52 2:49 4:28
9 3251 Tobias Gustafsson Bergnäsets AIK 27:19 3:16 4:33
10 3084 Malin Bergström Luleå Gjutarens IF 27:23 3:20 4:33
11 3290 Christina Ruuth Klubblös 27:41 3:38 4:36
12 3105 Martina Renholm Bergnäsets AIK 28:11 4:08 4:41
13 3287 Ingela Johansson Klubblös 29:02 4:59 4:50
14 3221 Anna Isaksson Klubblös 29:04 5:01 4:50
15 3085 Lars Nordström Tulldata IF 29:07 5:04 4:51
16 3254 Pär Eriksson Luleå Kommun 29:09 5:06 4:51
17 3278 Viktor Pettersson Luleå FC 29:10 5:07 4:51
18 3038 Lena Lundgren Luleå Kommun 29:19 5:16 4:53
19 3289 Maritha Juhlin Luleå Kommun 29:33 5:30 4:55
20 3030 Greger Holmgren Luleå Kommun 29:51 5:48 4:58
21 3101 Thomas Åkerlund Luleå Kommun 30:02 5:59 5:00
22 3068 Kjell-Arne Johansson Luleå Kommun 30:40 6:37 5:06
23 3025 Tommy Baudin Luleå Kommun 31:11 7:08 5:11
24 3250 Elin Grahn Lule Friidrott 31:13 7:10 5:12
25 3208 Åsa Dahlin Klubblös 31:21 7:18 5:13
26 3228 Urban Westbom Falck 31:28 7:25 5:14
27 3238 Ulf Christensen WM-data 31:57 7:54 5:19
28 3269 Pär Karlsson Luleå FC 32:03 8:00 5:20
29 3274 Leo Nilsson Luleå FC 32:04 8:01 5:20
30 3010 Lotta Zetterström Luleå Kommun 32:05 8:02 5:20
31 3241 Magnus Drugge Ferruform 32:06 8:03 5:21
32 3129 Elisabeth Landström Luleå Kommun 32:46 8:43 5:27
33 3209 Birgit Wallin Jokkmokks SK 32:48 8:45 5:28
34 3109 Ulla Helomaa Luleå Kommun 32:53 8:50 5:28
34 3263 Fredrik Wennberg WM-data 32:53 8:50 5:28
36 3050 Carina Eriksson Jenslid Luleå Tekniska Univer 32:55 8:52 5:29
37 3021 Märtha Gustafsson Luleå Kommun 33:03 9:00 5:30
38 3057 Birgitta Nyström Luleå Kommun 33:14 9:11 5:32
39 3237 Louise Nilsson Sundoms IF 33:16 9:13 5:32
40 3173 Heidi Lilleberg Luleå Kommun 33:23 9:20 5:33
40 3205 Erica Rönnbäck Sunderby SK 33:23 9:20 5:33
42 3032 Daniel Ekervhen Luleå Kommun 33:33 9:30 5:35
43 3261 Emil Johansson Gammelstads IF 33:42 9:39 5:37
44 3204 Emanuel Andersson Klubblös 33:47 9:44 5:37
45 3112 Sara Enström IFK Luleå 33:54 9:51 5:39
46 3133 Ulla Aspvik Luleå Kommun 34:01 9:58 5:40
46 3190 Kristina Nyman Previa 34:01 9:58 5:40
48 3218 Helena Nilsson Luleå Kommun 34:08 10:05 5:41
49 3279 Tobias Nilsson Luleå FC 34:17 10:14 5:42
50 3210 Sofie Kvickström Jokkmokks SK 34:20 10:17 5:43
50 3211 Annika Froom Jokkmokks SK 34:20 10:17 5:43
52 3040 Margareta Krantz Luleå Kommun 34:22 10:19 5:43
53 3270 Anders Lumio Luleå FC 34:49 10:46 5:48
54 3276 Anton Johansson Luleå FC 34:52 10:49 5:48
55 3277 Anton Boman Luleå FC 34:53 10:50 5:48
56 3011 Monica Lindmark Luleå Kommun 34:57 10:54 5:49
57 3088 Katarina Nordberg Tulldata IF 35:04 11:01 5:50
58 3006 Karin Niva Luleå Kommun 35:05 11:02 5:50
59 3012 Britt Thurfjell Luleå Kommun 35:08 11:05 5:51
60 3106 Berith Moritz Luleå Kommun 35:26 11:23 5:54
61 3131 Elinor Jönsson Luleå Kommun 35:37 11:34 5:56
62 3266 Olof Bohnsack Luleå FC 35:39 11:36 5:56
63 3002 Anna-Maria Mikko Luleå Kommun 35:40 11:37 5:56
64 3242 Mats Glaad Ferruform 35:44 11:41 5:57
65 3035 Eva Löfgren Luleå Kommun 36:17 12:14 6:02
66 3031 Inge Rova Luleå Kommun 36:20 12:17 6:03
67 3249 Robert Öhman Ferruform 36:24 12:21 6:04
68 3253 Johanna Sundén S 3 S O IF 36:25 12:22 6:04
69 3255 Maria Kero Luleå Tekniska Univer 36:28 12:25 6:04
70 3097 Bertil Sundström NCC 36:32 12:29 6:05
70 3256 Moa Maria Kero Luleå Friidrott 36:32 12:29 6:05
70 3262 Frida Bäckström Lulekamraterna 36:32 12:29 6:05
73 3189 Britta Åberg Previa 36:33 12:30 6:05
74 3153 Birgit Andersson/Klockar Luleå Kommun 36:50 12:47 6:08
75 3016 Sture Jenslid Luleå Kommun 37:09 13:06 6:11
76 3058 Margurite Allström Luleå Kommun 37:14 13:11 6:12
77 3060 Sinikka Sorjonen Luleå Kommun 37:17 13:14 6:12
78 3239 Thomas Helin WM-data 37:25 13:22 6:14
79 3087 Petra Paulsson Tulldata IF 37:53 13:50 6:18
79 3034 Åsa Öystilä Luleå Kommun 37:53 13:50 6:18
81 3046 Jan Löfgren Luleå Kommun 39:17 15:14 6:32
81 3092 Rita Öhman Luleå Kommun 39:17 15:14 6:32
83 3285 Kurt Englund Klubblös 39:22 15:19 6:33
84 3286 Susanne Stridsman Klubblös 39:23 15:20 6:33
85 3229 Zandrah Andersson Falck 39:30 15:27 6:35
86 3281 Filip Vendelson Lira BK 39:39 15:36 6:36
87 3282 Henrik Vendelson MEFOS 39:54 15:51 6:39
88 3104 Lena Lundström Luleå Kommun 39:59 15:56 6:39
89 3284 Yvonne Strand-Bilander Stålklang 40:06 16:03 6:41
90 3275 Martin Nyström Luleå FC 40:08 16:05 6:41
91 3185 Tora Olovsson Luleå Kommun 40:20 16:17 6:43
92 3100 Anna Sandberg Vägverket Produktion/ 40:22 16:19 6:43
93 3065 Monica Häggström Lansjärvs IF 40:49 16:46 6:48
94 3086 Gunilla Nordström Tulldata IF 41:09 17:06 6:51
95 3224 Elisabeth Viktorsson Chorisma Boden 41:10 17:07 6:51
96 3203 Christoffer Eklund Klubblös 41:11 17:08 6:51
97 3019 Ina Wahlberg Luleå Kommun 41:17 17:14 6:52
98 3258 Matti Molin Luleå Bushido Budo Ke 41:19 17:16 6:53
99 3271 Johan Elke Luleå FC 41:22 17:19 6:53
99 3272 Simon Kallin Luleå FC 41:22 17:19 6:53
99 3096 Mikael Persson NCC 41:22 17:19 6:53
102 3264 Daniel Furberg Luleå FC 41:23 17:20 6:53
103 3008 Carina Nilsson Luleå Kommun 41:53 17:50 6:58
104 3167 Åsa Järvi Luleå Kommun 41:58 17:55 6:59
105 3042 Monica Nordmark Luleå Kommun 42:17 18:14 7:02
106 3066 Maria Nilsson Lansjärvs IF 42:23 18:20 7:03
107 3122 Britt-Inger Snäll Luleå Kommun 42:24 18:21 7:04
108 3095 Lena Gustafsson NCC 42:27 18:24 7:04
109 3051 Rolf Henriksson SSAB Tunnplåt Met. 42:29 18:26 7:04
110 3044 Karin Olofsson Luleå Kommun 42:30 18:27 7:05
111 3268 Albin Lundberg Luleå FC 42:31 18:28 7:05
112 3273 Ville Widén Luleå FC 42:33 18:30 7:05
112 3005 Mia-Fredrika Fredriksson Luleå Tekniska Univer 42:33 18:30 7:05
114 3265 David Larsson Luleå FC 42:52 18:49 7:08
115 3062 Johanna Jakobsson Vägverket Reg Norr/FF 43:01 18:58 7:10
116 3020 Doris Nyberg Luleå Kommun 43:05 19:02 7:10
117 3072 Lale Andreas Luleå Tekniska Univer 43:15 19:12 7:12
118 3054 Eva Francki Luleå Kommun 43:30 19:27 7:15
119 3056 Lena Bengtén Luleå Kommun 43:31 19:28 7:15
120 3045 Eva Klang Luleå Kommun 43:51 19:48 7:18
121 3013 Roland Maaherra Luleå Kommun 43:52 19:49 7:18
121 3219 Anette Menzinsky Frontec Norr AB/Arcti 43:52 19:49 7:18
123 3111 Hjalmar Rönnlund Strömnäs GIF 44:02 19:59 7:20
124 3033 Birgitta Marklund Luleå Kommun 44:23 20:20 7:23
125 3234 Roger Malmberg Luleå Kommun 44:25 20:22 7:24
126 3283 Anna Persson Bergviksskolan 44:37 20:34 7:26
127 3125 Lena Kempe´n Luleå Kommun 44:51 20:48 7:28
128 3231 Helge Landström NCC 44:55 20:52 7:29
129 3083 Anna-Lisa Persson Luleå Kommun 45:27 21:24 7:34
130 3257 Marita Haapalahti Luleå Kommun 45:43 21:40 7:37
131 3052 Catharina Eldståhl Luleå Kommun 46:58 22:55 7:49
132 3252 Ulla Sundén S 3 S O IF 47:01 22:58 7:50
133 3015 Agneta Rönnbäck Luleå Kommun 47:14 23:11 7:52
134 3186 Marina Gard Luleå Kommun 47:18 23:15 7:53
135 3182 Ann Louise Narinen -Selb Luleå Kommun 47:19 23:16 7:53
136 3090 Reijo Huhtala Luleå Kommun 47:37 23:34 7:56
137 3225 Ulla Furberg Klubblös 48:02 23:59 8:00
138 3207 Kenth Andersson Lahnajärvi IF 48:07 24:04 8:01
139 3206 Berith Andersson Lahnajärvi IF 48:08 24:05 8:01
140 3161 Sara Östbye Luleå Kommun 49:21 25:18 8:13
141 3028 Kent Bäckström Luleå Kommun 49:33 25:30 8:15
142 3048 Karin Nilsson SSAB Tunnplåt Met. 50:20 26:17 8:23
143 3160 Linda Fors Luleå Kommun 50:21 26:18 8:23
144 3188 Margareta Eglander Klubblös 50:23 26:20 8:23
145 3077 Jimmy Rova Luleå Kommun 50:32 26:29 8:25
146 3170 Vivianne Westman Anderss Luleå Kommun 50:41 26:38 8:26
147 3169 Inga-Lena Bark Luleå Kommun 50:43 26:40 8:27
148 3041 Elisabeth Hillar Luleå Kommun 51:52 27:49 8:38
149 3082 Kerstin Viklund Luleå Kommun 51:53 27:50 8:38
150 3132 Gunilla Hansson Luleå Kommun 52:27 28:24 8:44
151 3137 Anna Wännström Luleå Kommun 52:28 28:25 8:44
152 3089 Hanna Pettersson Tulldata IF 52:40 28:37 8:46
153 3248 Jan Sköld Ferruform 53:47 29:44 8:57
153 3244 Ronny Keskitalo Ferruform 53:47 29:44 8:57
155 3063 Paula Sundström Luleå Kommun 53:48 29:45 8:58
155 3064 Eivor Granbom Luleå Kommun 53:48 29:45 8:58
157 3130 Mildred Brännström Luleå Kommun 54:02 29:59 9:00
158 3134 May Norling Luleå Kommun 54:03 30:00 9:00
159 3114 Ann-Mari Boman Klubblös 54:05 30:02 9:00
160 3099 Ann-Louise Edlund Luleå Kommun 54:08 30:05 9:01
161 3076 Gunilla Ripa Luleå Kommun 54:09 30:06 9:01
162 3017 Marianne Krook Luleå Kommun 54:10 30:07 9:01
163 3216 Gunnel Öhman Luleå Kommun 54:14 30:11 9:02
163 3047 Gun Berglund SSAB Tunnplåt Met. 54:14 30:11 9:02
165 3049 Tonny Eriksson SSAB Tunnplåt Met. 54:15 30:12 9:02
166 3024 Torgny Olsson Luleå Kommun 54:20 30:17 9:03
167 3004 Anna-Marie Winkler-Calli Luleå Kommun 54:32 30:29 9:05
167 3003 Lena Winkler Luleå Kommun 54:32 30:29 9:05
169 3071 Kerstin Nordqvist Luleå Tekniska Univer 54:52 30:49 9:08
169 3081 Ulla-Britt Uvemo Luleå Tekniska Univer 54:52 30:49 9:08
171 3098 Kerstin Karlsson Luleå Tekniska Univer 54:53 30:50 9:08
171 3027 Per Eriksson Luleå Kommun 54:53 30:50 9:08
173 3007 Ingmari Åberg Luleå Kommun 55:44 31:41 9:17
173 3116 Carina Drugge Luleå Kommun 55:44 31:41 9:17
175 3150 Gun-Britt Berg Luleå Kommun 55:47 31:44 9:17
175 3151 Carola Berg Luleå Kommun 55:47 31:44 9:17
177 3103 Barbro Ånell Luleå Kommun 55:50 31:47 9:18
178 3135 Annbritt Luthström Luleå Kommun 55:57 31:54 9:19
179 3009 Gunnel Höglund Luleå Tekniska Univer 56:16 32:13 9:22
180 3179 Görel Olsson Luleå Kommun 56:21 32:18 9:23
180 3181 Marie Jeansson Luleå Kommun 56:21 32:18 9:23
182 3165 Lenita Muotka Luleå Kommun 56:27 32:24 9:24
183 3138 Kaisa Aidanpää Luleå Kommun 57:05 33:02 9:30
183 3139 Rauni Rimmi Luleå Kommun 57:05 33:02 9:30
185 3126 Anneli Strandberg Luleå Kommun 57:13 33:10 9:32
185 3128 Anneli Bromalm Luleå Kommun 57:13 33:10 9:32
187 3143 Majvor Leijon Luleå Kommun 57:24 33:21 9:34
188 3144 Inga Grönlund Luleå Kommun 57:25 33:22 9:34
189 3177 Erik Zetterström Luleå Kommun 57:31 33:28 9:35
190 3115 Lena Wiss FORTV IF 57:56 33:53 9:39
190 3157 Åsa Walqvist Luleå Kommun 57:56 33:53 9:39
192 3155 Annica Niemi Luleå Kommun 57:57 33:54 9:39
193 3159 Marianne Lindèn Luleå Kommun 58:00 33:57 9:40
193 3154 Ulla P.son/Wikström Luleå Kommun 58:00 33:57 9:40
195 3260 Lisette Nordlund Luleå Kommun 58:18 34:15 9:43
195 3259 Margareta Jakobsson Luleå Kommun 58:18 34:15 9:43
197 3226 Viviann Snell Luleå Kommun 58:20 34:17 9:43
197 3061 Anna Jakobsson Luleå Kommun 58:20 34:17 9:43
199 3147 Ann- Gerd Norberg Luleå Kommun 58:35 34:32 9:45
199 3148 Eva Andersson/Niva Luleå Kommun 58:35 34:32 9:45
201 3183 Ann -Sofie Marksved Luleå Kommun 58:39 34:36 9:46
202 3184 Kaija-Liisa Hynynen Luleå Kommun 58:40 34:37 9:46
203 3023 Börje Pettersson SSAB Tunnplåt Met. 59:13 35:10 9:52
204 3073 Jan Brandberg Luleå Kommun 59:27 35:24 9:54
204 3074 Jonny Granberg Luleå Kommun 59:27 35:24 9:54
206 3222 Carol Schröder Luleå Kommun 59:32 35:29 9:55
206 3223 Solweig Sandberg Luleå Kommun 59:32 35:29 9:55
208 3227 Gerd Lundmark Luleå Kommun 59:33 35:30 9:55
209 3022 Majlis Pettersson Luleå Kommun 59:47 35:44 9:57
210 3121 Elisabeth Bergman Luleå Kommun 1:00:14 36:11 10:02
210 3120 Ulla Andersson Luleå Kommun 1:00:14 36:11 10:02
210 3118 Edith Björnfot Luleå Kommun 1:00:14 36:11 10:02
213 3117 Jan Björck Luleå Kommun 1:00:15 36:12 10:02
214 3171 Annika Larsson Luleå Kommun 1:00:29 36:26 10:04
215 3213 Maria Hallqvist Luleå Kommun 1:01:02 36:59 10:10
215 3214 Berith Kumpula Luleå Kommun 1:01:02 36:59 10:10
215 3215 Seija Eriksson Luleå Kommun 1:01:02 36:59 10:10
218 3168 Gun-Britt Westerlund Luleå Kommun 1:06:05 42:02 11:00
219 3178 Maj-Lis Hedlund Luleå Kommun 1:06:07 42:04 11:01
220 3174 Margaretha Enbom Luleå Kommun 1:06:30 42:27 11:05
221 3142 Viola Kärrman Luleå Kommun 1:09:31 45:28 11:35
221 3127 Ulla Forse´n Luleå Kommun 1:09:31 45:28 11:35
223 3175 Lena Niemi Luleå Kommun 1:09:44 45:41 11:37
224 3176 Gudrun Engström Luleå Kommun 1:09:45 45:42 11:37
225 3192 Maria Fjellborg Mammamaffian 1:12:18 48:15 12:03
226 3201 Veronica Wiklund Mammamaffian 1:12:19 48:16 12:03
226 3191 Beatrice Karjalainen Mammamaffian 1:12:19 48:16 12:03
228 3200 Anna Johansson Mammamaffian 1:12:20 48:17 12:03
229 3193 Lenita Törmänen Mammamaffian 1:12:21 48:18 12:03
230 3198 Susanne Almqvist Mammamaffian 1:12:23 48:20 12:03
231 3195 Linda Mikaelsson Mammamaffian 1:12:24 48:21 12:04
232 3199 Ann-Sofie Almqvist Mammamaffian 1:12:26 48:23 12:04
233 3202 Charlotta Rosell Mammamaffian 1:12:28 48:25 12:04
233 3196 Viveka Engholm Mammamaffian 1:12:28 48:25 12:04
235 3194 Anna Gunnelbrand Mammamaffian 1:12:29 48:26 12:04
236 3197 Jessica Segerlund Mammamaffian 1:12:30 48:27 12:05
Last modified 2003-05-20 17:17 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.