Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2003-05-20 17:17
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
Universitetsmaran, Motion herr
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 1544 Per Reinholdt Lulekamraterna 1:23:38 3:58
2 1541 Matti Linna Malmberget 1:26:01 2:23 4:05
3 1518 Jarmo Raaterova Klubblös 1:26:48 3:10 4:08
4 1431 Leif Johansson TietoEnator 1:27:16 3:38 4:09
5 1506 Niklas Grip Lulekamraterna 1:27:27 3:49 4:09
6 1508 Roger Karlsson Luleå Kommun 1:28:12 4:34 4:12
7 1432 Gunnar Englund TietoEnator 1:28:40 5:02 4:13
8 1417 Niklas Lehto Luleå Tekniska Univer 1:30:30 6:52 4:18
9 1534 Fredrik Lundbäck Klubblös 1:31:24 7:46 4:21
10 1429 Olof Andersson Piteå Kommun Korp 1:32:34 8:56 4:24
11 1447 Lars Pettersson Studentidrotten 1:33:27 9:49 4:27
12 1502 Jan Henriksson Rosviks Kroppskultur 1:33:33 9:55 4:27
13 1419 Börje Karvonen SSAB Tunnplåt Met. 1:34:40 11:02 4:30
14 1449 Mats Lundbäck LKAB Fritid 1:36:23 12:45 4:35
15 1504 Henrik Björk Studentidrotten 1:36:37 12:59 4:36
16 1509 Magnus Lundbäck Klubblös 1:37:45 14:07 4:39
17 1483 Ronny Wiklund Storfors AIK 1:38:22 14:44 4:41
18 1438 Lars Eriksson Luleå Kommun 1:38:41 15:03 4:41
19 1495 Peter Sundkvist Klubblös 1:38:54 15:16 4:42
20 1452 Håkan Norlén Jokkmokks SK 1:39:10 15:32 4:43
21 1511 Ola Sandberg Luleå Kommun 1:39:37 15:59 4:44
22 1545 jan-erik Sundberg Bodens If draghundskl 1:40:52 17:14 4:48
23 1409 David Hjertsén Luleå Tekniska Univer 1:41:46 18:08 4:50
24 1450 Lennart Nilsson Ullatti IF 1:41:57 18:19 4:51
25 1470 Leif Nilsson Klubblös 1:42:06 18:28 4:51
26 1530 Mikael Olsson Urban Blå F21 1:43:52 20:14 4:56
27 1520 Johan Hallbäck Klubblös 1:43:58 20:20 4:57
28 1492 Anders Rönnbäck Sunderby SK 1:44:11 20:33 4:57
29 1554 Magnus Larsson Vägverket Reg Norr/FF 1:44:12 20:34 4:57
30 1463 Tobias Drugge Tulldata IF 1:44:17 20:39 4:57
31 1503 Michael Nordh Tväråselets AIF 1:44:27 20:49 4:58
32 1407 Christer Berglund Luleå Tekniska Univer 1:44:32 20:54 4:58
33 1553 Håkan Olovsson Boden SK 1:44:59 21:21 4:59
34 1441 Rickard Nilsson Luleå Kommun 1:45:19 21:41 5:00
35 1512 Anthony Lodnert Luleå Kommun 1:45:37 21:59 5:01
36 1476 Kalle Håkanson Luleå Kommun 1:45:39 22:01 5:01
37 1445 Christoffer Hällgren Klubblös 1:45:43 22:05 5:02
38 1464 Bengt Andersson Paksuniemi Multisport 1:46:07 22:29 5:03
39 1428 Lars Gyllenhaal Klubblös 1:46:13 22:35 5:03
40 1437 Birger Bergström Ambulansen Boden 1:46:43 23:05 5:04
41 1525 Patric Engström Rolfs Såg 1:46:49 23:11 5:05
42 1536 Peter Öqvist Lulekamraterna 1:47:07 23:29 5:06
43 1466 Harry Voutilainen Luleå Kommun 1:47:11 23:33 5:06
44 1526 Svante Hallnor Klubblös 1:47:27 23:49 5:07
45 1496 Klas Bergman Jokkmokks SK 1:47:40 24:02 5:07
46 1465 Stefan Persson NCC 1:48:00 24:22 5:08
47 1467 Ingemar Larsson SSAB Tunnplåt Met. 1:48:21 24:43 5:09
48 1527 Mikael Olausson RFV FF 1:48:28 24:50 5:09
49 1453 Håkan Andersson SSAB Hardtech 1:48:34 24:56 5:10
50 1516 Niclas Olausson Klubblös 1:48:36 24:58 5:10
51 1531 Erik Engström Urban Blå F21 1:49:13 25:35 5:12
52 1472 Kent Forss FDT 1:49:17 25:39 5:12
53 1550 Lars Karlsson Boden SK 1:49:24 25:46 5:12
54 1533 Håkan Stridfeldt Skanska IF 1:50:01 26:23 5:14
55 1529 Henrik Lahti Urban Blå F21 1:50:22 26:44 5:15
56 1424 Jerker Styvén 1.hkpskv 1:50:24 26:46 5:15
57 1410 Lars-Göran Niemi Skandia Mäklarna Lule 1:50:28 26:50 5:15
58 1451 Göran Grape LLDK 1:50:42 27:04 5:16
59 1425 Lennart Johansson Klubblös 1:50:47 27:09 5:16
60 1427 Roger Sjöberg Klubblös 1:51:34 27:56 5:18
61 1484 Hans Brusewitz Luleå Tingsrätts IF 1:52:18 28:40 5:20
62 1537 Dan Johansson GKFF 1:52:33 28:55 5:21
63 1523 Jan Scott Ferruform 1:52:37 28:59 5:21
64 1505 Mats Nordlund Telia IF 1:53:03 29:25 5:23
65 1519 Peter Sundén S 3 S O IF 1:53:06 29:28 5:23
66 1548 Lars Lindblom Stockholm Långdistans 1:54:09 30:31 5:26
67 1403 Claes Ljunghager NLL Fastigheter 1:54:12 30:34 5:26
68 1454 Martin Bröms SSAB Hardtech 1:54:14 30:36 5:26
69 1515 Anders Nilsson Räddningstjänsten Kal 1:54:20 30:42 5:26
70 1475 Daniel Wikström Lycksele 1:54:39 31:01 5:27
71 1459 Staffam Sarbäck Luleå Tekniska Univer 1:55:01 31:23 5:28
72 1412 Jörgen Bilander Luleå Tekniska Univer 1:55:18 31:40 5:29
73 1507 Mats Anderson Engströms Gräv 1:55:25 31:47 5:29
74 1546 Peter Backman Team Gula Brallan 1:55:39 32:01 5:30
74 1547 Mikael Ranggård Team Gula Brallan 1:55:39 32:01 5:30
76 1542 Åke Lindhammar Klubblös 1:57:08 33:30 5:34
77 1501 Jan-Erik Westerberg Frontec Norr AB/Arcti 1:57:41 34:03 5:36
77 1482 Fredrik Lidén Klubblös 1:57:41 34:03 5:36
79 1499 Bertil Karlsson Frontec Norr AB/Arcti 1:59:02 35:24 5:40
80 1430 Tom Ljungberg TietoEnator 1:59:21 35:43 5:41
81 1420 Patrick Eriksson 1.hkpskv 2:01:06 37:28 5:46
82 1494 Magnus Åström Klubblös 2:02:24 38:46 5:49
83 1521 Nils Tervaniemi Ntré Inredningar 2:02:34 38:56 5:50
84 1408 Kalevi Hyyppä Luleå Tekniska Univer 2:03:33 39:55 5:53
85 1538 Esa Pirinen Klubblös 2:03:35 39:57 5:53
86 1535 Mikael Renstrom Klubblös 2:03:41 40:03 5:53
87 1478 Bill Öhman Luleå Kommun 2:04:21 40:43 5:55
88 1414 Jens Sundström Hjortborgen AB 2:04:55 41:17 5:56
89 1522 Johan Ronander Ntré Inredningar 2:05:54 42:16 5:59
90 1488 Axel Nordberg Boden Sågen 2:08:10 44:32 6:06
91 1443 Hakan Karlsson BnearIT AB 2:10:17 46:39 6:12
92 1486 Rolf Segerlund KFM Umeå 2:11:19 47:41 6:15
92 1485 Börje Olsson KFM Umeå 2:11:19 47:41 6:15
94 1487 Kenneth Johansson Infjärdens SK 2:11:24 47:46 6:15
95 1540 Harri Mahlberg Haparanda Vårdcentral 2:17:59 54:21 6:34
96 1549 Christer Nilsson Vidsels IK 2:21:51 58:13 6:45
97 1528 Magnus Sköldekrans Urban Blå F21 2:26:08 1:02:30 6:57
98 1413 Robert Hansson Klubblös 2:27:47 1:04:09 7:02
99 1436 Benny Fahlén Vägverket Reg Norr/FF 2:30:23 1:06:45 7:09
Last modified 2003-05-20 17:17 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.