Luleå Stadsmara - Resultatlistor
Resultat Luleå Stadsmara 2002-05-23 21:48
Universitetets datacentral - vi ger resultat!
_____________________________________________
FRONTEC Inline Race 11 km
STNR NAMN KLUBB TID DIFF MIN/KM
1 1237 Martin Bergvall Strömnäs GIF 24:41 2:14
1 1205 Hans Wahlquist Ericsson AB 24:41 2:14
3 1201 Jan Granström Luleå Tekniska Universit 24:47 0:06 2:15
4 1112 Ulf Norberg Klubblös 26:06 1:25 2:22
5 1196 Markus Kylmämaa Ferruform 26:24 1:43 2:24
6 1080 Nicklas Eriksson TAIF 26:59 2:18 2:27
6 1074 Stefan Axelsson Studentidrotten 26:59 2:18 2:27
8 1097 Olof Nilsson Klubblös 27:00 2:19 2:27
9 1186 Mats Karlberg MEFOS 27:10 2:29 2:28
10 1093 Peter Riekkola Frontec Norr AB/Arctic I 27:22 2:41 2:29
11 1020 Jan Isaksson Luleå Kommun 27:31 2:50 2:30
12 1032 Jan Olofsson SSAB Tunnplåt Met. 27:33 2:52 2:30
13 1240 Simon Johansson Klubblös 27:35 2:54 2:30
13 1094 Thomas Johansson Frontec Norr AB/Arctic I 27:35 2:54 2:30
15 1099 Brynolf Enlund WIBE IF 27:37 2:56 2:30
16 1188 Håkan Rosén Klubblös 27:38 2:57 2:30
17 1230 Andreas Lundberg Älvsby Inlines 27:46 3:05 2:31
18 1219 Swen Ekeström Centek 28:12 3:31 2:33
19 1087 Göran Karlsson Frontec Norr AB/Arctic I 28:16 3:35 2:34
20 1091 Ola Hedenström Frontec Norr AB/Arctic I 28:18 3:37 2:34
21 1033 Lennart Widenfalk Luleå Tekniska Universit 28:30 3:49 2:35
22 1114 Roger Larsson TEAM NITEK 28:32 3:51 2:35
23 1053 Sture Åkerlund FMLOG/Försörjningsdivisi 28:40 3:59 2:36
23 1006 Frank Westman FMLOG/Försörjningsdivisi 28:40 3:59 2:36
25 1077 Mikael Johansson Brooklyn Tigers 28:42 4:01 2:36
25 1019 Andreas Ohlsson Luleå Hockey 28:42 4:01 2:36
27 1197 Mikael Marklund Ferruform 29:20 4:39 2:40
28 1089 Leif Johansson Frontec Norr AB/Arctic I 29:22 4:41 2:40
29 1054 Karina Ekman Klubblös 29:24 4:43 2:40
30 1035 P-O Wennberg SSAB Hardtech 29:27 4:46 2:40
30 1026 Bengt Hågstrand Ericsson AB 29:27 4:46 2:40
32 1034 Lars Spett SSAB Hardtech 29:33 4:52 2:41
33 1098 Markus Senbom Klubblös 29:40 4:59 2:41
34 1013 Sara Johansson Klubblös 29:41 5:00 2:41
35 1115 Per Garmager TEAM NITEK 29:46 5:05 2:42
36 1088 Ingemar Kallioniemi Frontec Norr AB/Arctic I 29:55 5:14 2:43
37 1015 Per Lind Luleå Tekniska Universit 30:07 5:26 2:44
38 1113 Patric Sandberg TEAM NITEK 30:12 5:31 2:44
39 1029 Mathias Johansson Boden Hockey 30:15 5:34 2:45
40 1017 Benny Hedman Ericsson AB 30:21 5:40 2:45
41 1239 Petter Walsås Boden Hockey 30:27 5:46 2:46
42 1048 Nicklas Bäckström ABB Service AB 30:30 5:49 2:46
43 1090 Michael Tiger Frontec Norr AB/Arctic I 30:31 5:50 2:46
44 1083 Bertil Karlsson Frontec Norr AB/Arctic I 30:32 5:51 2:46
45 1037 Ulf Vikström Vägverket Reg Norr/FFVN 30:35 5:54 2:46
45 1229 Simon Randeblad Brooklyn Tigers 30:35 5:54 2:46
47 1184 Krister Öhrvall Luleå Tekniska Universit 30:39 5:58 2:47
48 1002 Jonas Lundin Luleå Tekniska Universit 30:40 5:59 2:47
49 1117 Simon Burström Klubblös 30:41 6:00 2:47
50 1190 Fredrik Björnsson Studentidrotten 30:44 6:03 2:47
51 1232 Erik Modig Brooklyn Tigers 30:56 6:15 2:48
52 1036 Per Eriksson Vägverket Reg Norr/FFVN 30:58 6:17 2:48
53 1228 Jörgen Halvorsen Stall 31:10 6:29 2:50
54 1055 Johan Eriksson Klubblös 31:45 7:04 2:53
55 1021 Tage Karlsson Luleå Kommun 31:47 7:06 2:53
56 1195 Mats Glaad Ferruform 31:51 7:10 2:53
57 1222 Jens Eriksson Antnäs BK 31:56 7:15 2:54
58 1050 Mats Persson EL & INDUSTRIMONTAGE SV. 31:58 7:17 2:54
59 1223 Birger Noren FMLOG/Försörjningsdivisi 32:10 7:29 2:55
60 1001 Görgen Edenhagen Luleå Tekniska Universit 32:16 7:35 2:56
61 1180 Olle Edström Gammelstads IF 32:20 7:39 2:56
62 1198 Magnus Niemi Ferruform 32:35 7:54 2:57
63 1030 Allan Ylikärppä SSAB Tunnplåt Met. 32:36 7:55 2:57
63 1236 Sven-Erik Jansson Klubblös 32:36 7:55 2:57
65 1221 Anna Granström Klubblös 32:37 7:56 2:57
65 1203 Mats Engman 1.hkpskv 32:37 7:56 2:57
67 1085 Erik Gard Frontec Norr AB/Arctic I 32:39 7:58 2:58
68 1022 Karin Lindholm Luleå Tekniska Universit 32:43 8:02 2:58
69 1064 Roland Johansson NCC 32:48 8:07 2:58
70 1100 Jonas Lundgren Ericsson AB 32:50 8:09 2:59
71 1028 Daniel Blom Brooklyn Tigers 32:52 8:11 2:59
72 1027 Christer Andersson Norrmejerier 32:53 8:12 2:59
73 1183 Peter Oscarsson Luftfartsverket Luleå 33:14 8:33 3:01
74 1009 Bo Åström Luleå Kommun 33:25 8:44 3:02
75 1206 Robin Olsson Klubblös 33:26 8:45 3:02
76 1042 Mats Nygård Kaunisvaara IF 33:27 8:46 3:02
77 1199 Kenneth Engström Hermelinsskolan 33:37 8:56 3:03
78 1193 Anders Blom Ferruform 33:41 9:00 3:03
78 1101 Leif Englund Skanska Electro AB 33:41 9:00 3:03
80 1067 Jonas Sundberg NCC 33:56 9:15 3:05
81 1066 Peter Lindell NCC 33:58 9:17 3:05
82 1238 Emil Högström Lira BK 34:00 9:19 3:05
83 1214 Gunnar Markström Luleå Kommun 34:03 9:22 3:05
84 1078 Stefan Larsson Rävdun SK 34:09 9:28 3:06
85 1004 Per Danielsson Ericsson AB 34:15 9:34 3:06
86 1045 Anders Asplund SSAB Tunnplåt Met. 34:16 9:35 3:06
87 1073 Leif Larsson Bravida Nord AB 34:22 9:41 3:07
88 1215 Bengt Ranneberg Luleå Kommun 34:27 9:46 3:07
89 1060 Mikael Näslund SSAB Tunnplåt Met. 34:41 10:00 3:09
90 1047 Lars Sandström Luleå Kommun 34:57 10:16 3:10
90 1204 Tommie Grimståhl 1.hkpskv 34:57 10:16 3:10
92 1057 Lennart Lundberg SSAB Tunnplåt Met. 35:00 10:19 3:10
93 1058 Anton Andersson SSAB Tunnplåt Met. 35:09 10:28 3:11
94 1065 Lena Johansson NCC 35:11 10:30 3:11
95 1014 Jan-Olov Olsson Luleå Kommun 35:15 10:34 3:12
96 1207 Monica Pääjärvi Folksam 35:16 10:35 3:12
97 1213 Vincent Engström Luleå Kommun 35:24 10:43 3:13
98 1192 Linn Olsen Klubblös 35:28 10:47 3:13
99 1194 Anders Bäckström Ferruform 35:32 10:51 3:13
100 1012 Evert Johansson Klubblös 35:36 10:55 3:14
101 1218 Rolf Henriksson Luleå Kommun 35:37 10:56 3:14
102 1208 Stig Nilsson Luleå Tekniska Universit 35:45 11:04 3:15
103 1072 Catrin Backman Norrbottens Kuriren 36:03 11:22 3:16
104 1075 Gull-mari Flygel Luleå Kommun 36:12 11:31 3:17
104 1185 Thord Larsson Klubblös 36:12 11:31 3:17
106 1049 Jonny Andersson EL & INDUSTRIMONTAGE SV. 36:21 11:40 3:18
107 1226 Alexander Eriksson Klubblös 36:23 11:42 3:18
108 1233 Mattias Hallin Klubblös 36:24 11:43 3:18
109 1211 Mia Mäki Haparanda Friidrottsför. 36:30 11:49 3:19
110 1044 Lars Bergström SSAB Tunnplåt Met. 36:37 11:56 3:19
111 1181 Linus Vaksjö Klubblös 37:09 12:28 3:22
112 1111 Anders Norman Bodens SK 37:15 12:34 3:23
113 1202 Jan Hallgren SSAB Tunnplåt Met. 37:16 12:35 3:23
114 1069 Fredrik Hjälmsson NCC 37:39 12:58 3:25
115 1068 Jonas Bramberg NCC 37:40 12:59 3:25
116 1220 Ola Muotka SSAB Tunnplåt Met. 37:55 13:14 3:26
117 1225 Markus Larsson Luleå Hockey 37:58 13:17 3:27
118 1038 Helena Eriksson Vägverket Reg Norr/FFVN 38:01 13:20 3:27
119 1178 Solrun Søfting Stålkameratene (Norge) 38:04 13:23 3:27
120 1051 Patrik Taveniku EL & INDUSTRIMONTAGE SV. 38:16 13:35 3:28
121 1092 Olle Carlsson Frontec Norr AB/Arctic I 38:19 13:38 3:29
122 1095 Ulrika Sjödahl Frontec Norr AB/Arctic I 38:38 13:57 3:30
123 1182 Ulf Vaksjö Klubblös 38:41 14:00 3:31
124 1209 Fred Edström Notvikens IK 38:56 14:15 3:32
125 1041 Håkan Wuopio Sävast IBK 39:15 14:34 3:34
126 1023 Magnus Söderberg Lira BK 39:16 14:35 3:34
127 1024 Peter Söderberg Lira BK 39:19 14:38 3:34
128 1210 William Olausson Ferruform 39:20 14:39 3:34
129 1234 Niklas Helmvall Gammelstads IF 39:45 15:04 3:36
130 1231 Magnus Häggström Älvsby Inlines 39:46 15:05 3:36
131 1084 Bo Johansson Frontec Norr AB/Arctic I 40:11 15:30 3:39
132 1005 Tina Morin-Danielsson Ericsson AB 40:39 15:58 3:41
133 1081 Emelie Forsberg Rosviks Kroppskultur 40:41 16:00 3:41
134 1103 Kristoffer Lindbäck Överkalix IF 40:45 16:04 3:42
135 1105 Tommy Jakobsson Överkalix IF 40:46 16:05 3:42
135 1109 Magnus Åström-Larsson Överkalix IF 40:46 16:05 3:42
137 1062 Tommy Almkvist SSAB Tunnplåt Met. 40:53 16:12 3:43
137 1212 Sara Segerlund Haparanda Friidrottsför. 40:53 16:12 3:43
139 1079 Sebastian Nilsson Rutviks SK 40:56 16:15 3:43
140 1043 Stefan R Eriksson SSAB Tunnplåt Met. 40:57 16:16 3:43
141 1108 Jakob Liljebäck Överkalix IF 41:05 16:24 3:44
142 1224 Camilla Hagen Rana Simklubb 41:12 16:31 3:44
143 1179 Berit Bakkan Rana CK 41:13 16:32 3:44
144 1061 Tomas Stål SSAB Tunnplåt Met. 41:30 16:49 3:46
145 1241 Petter Larsson Midskogsskolan 44:04 19:23 4:00
146 1040 Robert Jonsson Strömnäs GIF 44:39 19:58 4:03
147 1003 Pia Mrozek Ericsson AB 44:55 20:14 4:05
148 1016 Ingela Ahlbäck Ericsson AB 45:24 20:43 4:07
149 1116 John Hedman Notvikens IK 45:41 21:00 4:09
149 1217 Emil Segerlund Notvikens IK 45:41 21:00 4:09
151 1200 Rikard Bergdahl Öjeby IF 47:49 23:08 4:20
152 1189 Oscar Landström Bensbyns Ungdoms- och Fr 48:01 23:20 4:21
153 1191 Anders Björnsson Studentidrotten 48:06 23:25 4:22
154 1227 Lisa Ahlin Rosviks Kroppskultur 56:53 32:12 5:10
155 1082 Amanda Forsberg Rosviks Kroppskultur 56:59 32:18 5:10
Last modified 2002-05-23 21:48 with an automatic sequence by Arne Lundberg and Börje Josefsson.